+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. listopadu 2008 • 04:00

Jícha jasně předčil Karabatiče

Autor:
Filip Jícha
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo s koho? Mini souboj dvou kamarádů z Kielu skončil jasným triumfem Čecha Filipa Jíchy. Jeho klubový parťák Nikola Karabatič v Brně nepotvrdil neoficiální pozici nejlepšího hráče na světě. Vypovídající je počet gólů: 9:1 pro Jíchu!Když hlasatel před utkáním představil francouzského hráče s číslem 13, diváci zabouřili. Vážili si, že mohou vidět na vlastní oči takové eso. V Česku poprvé a možná naposledy. Těšili se, co černovlasý rodák ze srbské Niše předvede.

Házenkáři zdolali Francouze! >>>


Upřímně? Nic světoborného to nebylo. „Nikola celý týden netrénoval. Měl to hrozně těžké. Na jejich střední spojky jsme tlačili,“ omlouval Jícha svého parťáka, který se s bolavým loktem střelecky nechytl. Zdatně však kombinoval s Fernandezem, který pak posílal do palebných pozic šikulu Abala na křídle.

Zatímco Karabatič do defenzivy nechodil, jeho protivník ze hřiště skoro neslezl. Na Jíchových devět tref však připadlo pět špatných pokusů a několik zkažených přihrávek. „Vím to. Bylo to dané tím, že byl zápas extrémně vyhecovaný.

A ještě nemáme zažité některé náběhy,“ vysvětloval šestadvacetiletý střelec. „Ale to je teď úplně jedno. Vyhráli jsme o tři góly a teď si to užíváme,“ dodal.

Na oslavu však neměl čas. „V pondělí v pět ráno letím do Kielu. A ve středu mě čeká Liga mistrů,“ nastínil svůj program.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze