a dozvíte se vše jako první.
8. listopadu 2008 • 22:05

Veselí veze body z Banské Bystrice

Ilustrace - míč házená
SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky

Házenkářky Veselí nad Moravou zvítězily v 8. kole interligy v Banské Bystrici 37:28 a posunuly se do pozice nejúspěšnějšího českého týmu ve společné soutěži.

Po vyrovnaném a oboustranně na góly bohatém prvním poločase zlepšil český tým obranu a zápas zlomil v období od 40. do 45. minuty, kdy získal pětibrankový náskok 27:22.

V dalších deseti minutách domácí přidaly jediný gól oproti osmi soupeřovým a o vítězi nebylo pochyb.

Také Zlín uspěl na palubovce slovenského protivníka, outsidera soutěže Partizánske porazil 24:18. Zápas byl vyrovnaný až do 48. minuty, družstva se střídala ve vedení. Závěr pak ale jednoznačně ovládl Zlín, jehož náporu nedokázaly domácí hráčky vzdorovat.

Partizánske - Zlín 18:24 (11:11)
Nejvíce branek: Košíková 6, Hrmová 3/1 - Budayová 7/2, Růčková 6, Jalůvková 4. Rozhodčí: Nagy, Novák. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 1:5. Diváci: 350.

Banská Bystrica - Veselí nad Moravou 28:37 (18:17)
Nejvíce branek: Oborilová 9, Lapinová 8/4, Vargová a Rumanovská po 3, Kollárová 3/2 - Vyniatinská 10, Štěrbová 8/2, Handlová 7. Rozhodčí: Sabol, Daňo. Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/2. Vyloučení: 0:2. Diváci: 250.

Témata:  sport, házená, ženy