24. listopadu 2016 • 15:19

Svátek amatérského MMA. Pět českých bojovníků jede do Číny na MS

Autor: ,
Chystá se MS v MMA
TOP VIDEA
Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí! Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí!
TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští amatérští MMA bojovníci se chystají na vrchol roku. V čínském městě Macao se uskuteční mistrovství světa, kterého se zúčastní také pět bijců z České republiky. "Bohužel je dlouhodobě zraněn náš nejlepší amatérský bojovník Matúš Juráček, který by určitě cestoval s námi, ale i tak našim reprezentantům věříme", řekl Michal Hamršmíd, předseda Českého Svazu MMA.Loňské mistrovství světa proběhlo v České republice, do finálových soubojů se však žádný český bojovník neprobojoval. Nejblíže tomu měl na pražském Podviném mlýně Artur Mykytenko, který se o to pokusí i letos. Český tým však čeká těžká zkouška, v konkurenci asijských a postsovětských reprezentací se jim příliš nedaří.

Kromě těžkých soupeřů je další překážkou fakt, že je český tým na šampionátu suverénně nejmladší výpravou, třem bojovníkům ještě nebylo ani dvacet let. Jediným bijcem, který věkem překročil třicet let je Viktor Pavlíček, ten bude bojovat v těžké váze nad 93 kilogramů.

Kvalifikační souboje budou probíhat v sobotu 26. listopadu, o den později jsou na programu finálové zápasy.

Reprezentovat Českou republiku bude pět bojovníků:
61kg Artur Mykytenko - PriMMAt gym Praha
70kg Leoš Brichta - Hanuman gym Praha
84kg Zdeněk Polívka - JMN Nymburk
93kg Jan Gottvald - Jetsaam gym Brno
+93kg Viktor Pavlíček - Pro7Sport Praha