+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. června 2017 • 11:00

Pudilová to zvládla! V UFC vybojovala výhru, Kimovou porazila na body

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City
Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože plánovala svůj druhý zápas v UFC ukončit ještě před limitem, nakonec museli znovu vítězku určit rozhodčí. V Singapuru však česká MMA bojovnice Lucie Pudilová nenechala nic náhodě a utkání s Jihokorejskou Ji Yeon Kimovou kontrolovala. Zajistila si tak výhru na body.Ani časový posun, ani neporažená soupeřka. Nic z toho jediné české MMA bojovnici v prestižní UFC Lucii Pudilové nedokázalo podlomit sebevědomí a touhu po výhře. Po svém debutu v březnu, kdy prohrála kontroverzním rozhodnutím, šla do zápasu s jasným cílem – ukončit zápas před limitem a vyhrát. To první se jí sice nepodařilo, vítězku znovu museli určit rozhodčí, ale tentokrát si připsala vysněnou výhru.

Do zápasu přitom nastoupila opatrně. Její soupeřkou byla zatím neporažená držitelka fialového pásu z brazilského jiu-jitsu Jihokorejka Ji Yeon Kimová, pro kterou to byl v UFC první zápas. Ač při příchodu do klece vypadala příbramská rodačka hodně unaveně, během zápasu ze sebe dokázala dostat maximum.

Během prvního kola se obě vzájemně oťukávaly, na údery byla ale Pudilová přesnější. Výborně pracovala především levou rukou, která Korejku značně potrápila, k žádné větší kombinaci se však ani jedna z nich nedostala. První kolo nakonec Pudilová vyhrála 10:9 na body.

Ve druhém kole byla o něco málo aktivnější Kimová, hned na začátku se Pudilové z nosu dokonce spustila krev. Větší úspěšnost úderů vybičovala Korejku ve větším nasazení a Pudilovou trochu omráčila přesným zvedákem, Češka vzrůstající aktivitu soupeřky však dobře zhodnotila a zápas na chvíli zpomalila u pletiva. Rozhodčí druhé kolo připsali Kimové.

O pauze před závěrečným kolem mikrofony zachytily rozhovor mezi Pudilovou a jejím trenérem Ladislav Erdélyim. Ten jí radil jít více do kombinací, Pudilová se však ohradila, že ji musí spíš uškrtit a o to se také ihned po začátku pokusila. Povedlo se jí nasadit Kimové gilotinu, ale nedokázala ji dotáhnout

Přestože se na chvíli ocitla v nevýhodné pozici na zemi, dokázala se z ní během chvilky dostat zpátky do postoje a zbytek kola už si pohlídala. Rozhodčí nakonec Pudilové přiřkli i třetí kolo a celkem 29:28 na body mohla oslavit první výhru v UFC.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze