+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. ledna 2016 • 15:12

Počasí zasahuje, první etapa Dakaru kvůli lijáku zrušena

Autor:
Robby Gordon a všichni ostatní musí čekat, Dakar narušila nepřízeň počasí
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa - Sparta 2:1. Brňané zvítězili popáté v řadě nad pražským rivalem SESTŘIH: Kometa - Sparta 2:1. Brňané zvítězili popáté v řadě nad pražským rivalem
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osmatřicátý ročník Rallye Dakar provázejí v úvodu potíže a po sobotní nehodě v prologu byla dnes zrušena první etapa. Tentokrát je na vině počasí. Kvůli přívalovým dešťům v Argentině se trať z Rosaria do Villa Carlos Paz stala částečně nesjízdnou, navíc nemohly vzlétnout vrtulníky a organizátoři etapu z bezpečnostních důvodů zrušili.Argentinu sužují bouřky a průtrže mračen. Start dnešní etapy byl nejdříve o dvě hodiny odložen, ale podmínky se nezlepšily. "Jsme na pumpě pár km před startem speciálu - všichni motorkáři a čtyřkolky. Dle instrukcí organizátora se sušíme a čekáme na další rozhodnutí. V každé botě mám asi litr vody. Není na nás nit suchá. Je ale tak 20 stupňů, tak to jde přežít," popsal na facebooku motocyklista Jan Veselý s tím, že v obchodě malé benzínové stanice se mačká asi dvě stě lidí.

Automobily a kamiony měly absolvovat rychlostní zkoušku dlouhou 258 km, motocykly a čtyřkolky 227 km. Kamiony a některé auta se na trať nedostaly ani v sobotu poté, co Číňanka Kuo Mej-ling ztratila v prologu nad vozem Mini kontrolu a zranila deset lidí. Dva z nich jsou v kritickém stavu.

Celý konvoj Dakaru se přesune po dálnici do cíle etapy ve Villa Carlos Paz. Slavnou soutěž jedou i více než tři desítky českých účastníků. Rallye má na programu celkem 13 etap převážně v Argentině, část se pojede v Bolívii.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze