+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
2. května 2015 • 11:11

Márquez jako Jágr: Bolí to ale jedu, říká před GP Španělska

Marc Marquez a jeho poraněný prst.
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | S trochou nadsázky je na tom podobně jako Jaromír Jágr. Taky před svými fanoušky, také se zraněným malíčkem. „Bolí to,“ přiznává Marc Márquez před nedělním závodem MotoGP ve Španělsku, ale nedá se nic dělat. Přestože od zranění v motokrosu uběhl jen týden, cítí, že musí jet. Nechce, aby se ztráta na Valentina Rossiho v čele ještě více prohloubila.Jel s kamarády na motokrosu, upadl a jeden z nich mu nechtěně přejel přes levou ruku. „Když mi to pak dávali dohromady, měl jsem prst úplně na opačnou stranu,“ vyprávěl Marc Márquez a před domácí GP Španělska ukazoval s úsměvem obvaz fotografům.

Jakoby nestačilo, že po pádu v Argentině ztrácí na lídra Valentina Rossiho už třicet bodů, teď ještě musí řešit potíže se zraněním „Kdybych najížděl do cílové zatáčky a byl druhý za Valentinem, bral bych to. Vzhledem k tomu, že mám nyní tento handicap,“ přiznával.

V předzávodních trénincích ale měl velkou formu. V tom druhém zajel třetí nejrychlejší čas, v sobotu ráno zase sedmý. Důležitá ale bude až odpolední kvalifikace.

„Jsem rád, že ruka zareagovala takhle dobře. Líp, než jsme čekali,“ vyznal se Márquez. „Hodně to bolí, ale jsem rád, že s tím můžu alespoň jet. Uvidíme, jak to půjde dál.“

Ve Španělsku je ale hlavním tahákem do ochozů. Jeho týmový kolega a krajan Dani Pedrosa též marodí s operovaným předloktím a Jorge Lorenzo zatím na yamaze hledá ideální rozpoložení. Márquez, jako úřadující šampion je místní hvězdou.  

„Pokud jde o časy, není to špatné, pracujeme dobře. Musíme ale zlepšit nějaké věci, hlavně co se odpoledne týče, protože v tu dobu se zvyšuje teplota tratě. Navíc závod bude přesně v této době, takže musíme naše nastavení ještě něco zlepšit,“ dodal.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze