11. července 2015 • 13:37

Výborný Hanika! V Německu si podruhé za sebou vyjel první řadu

Karel Hanika v kvalifikaci na GP Německa
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Motocyklový závodník Karel Hanika podruhé za sebou odstartuje do závodu mistrovství světa ve třídě Moto3 z první řady. V kvalifikaci Velké ceny Německa stejně jako před dvěma týdny v nizozemském Assenu obsadil třetí příčku. Druhý český jezdec Jakub Kornfeil byl osmnáctý.

Hanika se na Sachsenringu dostal těsně pod hranici minuty a 27 sekund a časem 1:26,941 se dlouho držel na druhé příčce, která by byla jeho novým kvalifikačním maximem. V závěrečném kole ho ale o pouhé dvě tisíciny vteřiny předstihl Ital Enea Bastianini. Kvalifikaci vyhrál lídr šampionátu Brit Danny Kent, za nímž Hanika zaostal o více než půl sekundy.

"Bojovat s Kennym nebylo snadné, zajel fantastický čas. Snažili jsme se zajet dobře na ojetých pneumatikách, což je důležité pro závod. S novými gumami jsem zajel pár dobrých kol, ale na trati bylo plno, a když jsem se snažil zrychlit a přiblížit se nejrychlejšímu času, měl jsem menší pád," uvedl Hanika, kterému patří v průběžném pořadí MS čtrnáctá příčka.

S výsledkem kvalifikace byl ale spokojený. "Jsme v první řadě, máme dobré nastavení a motorka funguje. To je dobrá výchozí pozice," konstatoval devatenáctiletý český jezdec.

V Assenu svou výhodnou startovní pozici neuhájil a hned po startu se propadl na šesté místo. Nakonec dojel osmý.

V MotoGP zabrali první řadu na startu Španělé v čele s dvojnásobným mistrem světa Marcem Márquezem. Druhého Daniho Pedrosu a třetího Jorgeho Lorenza dělila jen tisícina sekundy. Lídr šampionátu Ital Valentino Rossi bude útočit z druhé řady, v kvalifikaci skončil šestý.

Márquez si vyjel pole position na Sachsenringu pošesté za sebou, z toho pětkrát pak závod vyhrál. "Zkusíme to pošesté. Hlavní je, že si na motorce věřím," uvedl.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:
Moto 3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:26,420, 2. Bastianini (It./Honda) -0,519, 3. Hanika -0,521, ...18. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,294.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:24,044, 2. Simeon (Belg./Kalex) -0,089, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,247.

MotoGP: 1. M. Márquez 1:20,336, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,292, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,293.