+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. srpna 2015 • 14:50

Zavřeli ti šéfa, uslyšel bývalý mistr světa. I tak se přestupuje v MotoGP

Autor:
Německý závodník Stefan Bradl při historické jízdě Brnem
TOP VIDEA
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru
VŠECHNA VIDEA ZDE

V červenci udělal německý motocyklový jezdec Stefan Bradl nepříjemné rozhodnutí, když se kvůli zraněnému zápěstí odhlásil z domácí Grand Prix na Sachsenringu. Daleko větší šok ho ale čekal o pár dní později. Tvůj šéf je ve vězení, dozvěděl se z textovky. Pro Giovanniho Cuzariho, manažera Bradlova týmu Forward Racing, si došla policie kvůli daňovým únikům. A tak Bradl zvedl mobil a začal jednat. V Brně už jede v barvách Gresiniho Aprilia Racing Teamu.Že se během letní přestávky „pečou“ přestupy v motocyklovém mistrovství světa je běžná věc. Smlouvy ale mívají účinnost vždy až od dalšího roku. V případě Stefana Bradla, bývalého mistra světa třídy Moto2, to bylo daleko dramatičtější.

S týmovým manažerem Giovannim Cuzarim za mřížemi (příslušné úřady ho vedle daňových úniků viní ještě z korupce, praní peněz a fiktivního sponzorství) měl zkušený Němec hodně naspěch. Cuzariho tým byl vyřazen z Grand Prix v americkém Indianapolisu, následující po jeho zatčení, poté od něho dali ruce pryč sponzoři a Bradlovi hrozilo, že zůstane na dlažbě.

„Protože jsem byl od loňska v kontaktu s Aprilií, která nebyla spokojena se svým jezdcem (Marcem Melandrim) a potřebovala pracovat na vývoji motorky pro rok 2016, dohodli jsme se. Nebylo to ale snadné. Řešila se spousta papírování, povedlo se to a myslím si, že já i můj nový tým jsme na tom vydělali,“ řekl Bradl v paddocku Masarykova okruhu.

Teď už je klidný, má zajištěnou práci v továrním týmu. Červenec ale pro něho byl hodně nervózní. O tom, že by Cuzari měl tak vážné potíže, prý nikdo neměl ani ponětí.

„Všechno bylo OK. Byl jsem proto šokovaný, když mi ta zpráva na mobil přišla. Napřed jsem o tom tolik nepřemýšlel a šel jsem na trénink, ale druhý den jsem si koupil noviny a ty byly tohoto případu plné. Webové servery taky. Začal jsem se pídit po informacích, ty vedly k tomu, že pro tým bude těžké závodit a že to pravděpodobně neskončí dobře. Nakonec jsem s lidmi z týmu mluvil a dohodli jsme se, že se rozejdeme,“ popsal hektické dění Bradl.

Na změnu měl dva dny. O tom, že by měl jako volný jezdec více nabídek, jako to bývá u fotbalistů nebo hokejistů, se mu nemohlo ani snít. V létě se v MotoGP zkrátka nepřestupuje. Nikdo na tuto situaci nebyl připravený. Aprilia ale zájem měla.

Tím ale Bradlovi shon neskončil. Pokračuje i v Brně, kde se musí s novou motorkou dál sžívat. Normálně mají jezdci a týmy k dispozici zimní testy, následně se testuje během sezony. O to je Bradl ochuzen. Musí mu stačit páteční volné tréninky.

„Všechno je kompletně novým. Mým cílem je poznat motorku co nejvíc a pracovat na vývoji stroje pro rok 2016. Pro to mám dostatek zkušeností,“ řekl.

Protože se jeho původní tým po absenci v Indianapolisu vrací na brněnské Grand Prix zase do hry, Bradl se s nedávnými spolupracovníky zase potká. S tím ale nemá problém.

„Mám s těmi lidmi pořád dobré vazby, pořád se s nimi cítím dobře. Věřím, že všichni rozumí mé situaci,“ podotkl.

Jeho místo v týmu Forward Racing pro brněnský závod ve třídě MotoGP zaujal Claudio Corti, z původní sestavy zůstal Loris Baz. Ve třídě Moto2 pojede za Forward Racing italské duo Simone Corsi a Lorenzo Baldassarri.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze