a dozvíte se vše jako první.
29. srpna 2015 • 15:00

Nejlepší kvalifikace! Hanika odstartuje v Británii jako druhý

Zklamaný Karel Hanika projíždí cílem Velké ceny Brna
Dannyho návrat do sestavy? Kvůli takovým zápasům tady je, říká Šilhavý Dannyho návrat do sestavy? Kvůli takovým zápasům tady je, říká Šilhavý
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney

Motocyklový závodník Karel Hanika odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze druhého místa. Český jezdec dnes v kategorii Moto3 nestačil jen na Španěla Jorgeho Navarra, za nímž zaostal o více než půl sekundy. Jediný Čech v elitní kategorii MotoGP Karel Abraham obsadil v kvalifikaci 24. příčku.

Devatenáctiletý Hanika tak dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku v kariéře, ještě vylepšil dvě třetí místa z této sezony. Ze druhého místa bude startovat podruhé, v Sachsenringu se na něj posunul dodatečně po potrestání druhého muže kvalifikace Itala Eney Bastianiniho.

Hanika nejrychlejšího času dosáhl ve svém posledním ostrém kole. Z první řady bude startovat potřetí v sezoně. Vedle Španěla ho v ní doplní lídr celkového pořadí šampionátu, domácí favorit Danny Kent. Druhý český závodník v této kategorii Jakub Kornfeil obsadil třináctou příčku, takže odstartuje z páté řady.

Startovní pozice v první řadě zatím Hanika nedokázal zužitkovat ve výrazný výsledek v závodě. Ve Velké ceně Nizozemska, kde byl v kvalifikaci třetí, skončil nakonec na osmé příčce. Při Velké ceně Německa se ze druhého místa na startu propadl o jedenáct příček na 13. pozici.

Kvalifikaci MotoGP pošesté v sezoně vyhrál Španěl Marc Márguez, kterého na startu nedělního závodu v první řadě doplní krajané Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Abraham, kterého čeká druhý závod po červnové operaci vykloubeného palce na levé noze, v kvalifikaci porazil jen Alexe de Angelise ze San Marina a vyjede z osmé řady.

Kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:
Moto 3: 1. Navarro (Šp./Honda) 2:12,440, 2. Hanika (ČR/KTM) -0,539, 3. Kent (Brit./Honda) -0,604, ...13. Kornfeil (ČR/KTM) -1,618.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 2:06,345, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,058, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,074.

MotoGP: 1. M. Márguez (Šp./Honda) 2:00,234, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,288, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,482, ...24. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.