20. října 2015 • 09:54

Abraham do Superbiků? Jasno o jezdcově budoucnosti má být brzo

Autor:
Karel Abraham skončil na Grand Prix Brna čtrnáctý
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českému motocyklovému sportu hrozí, že přijde o svého jediného jezdce v nejprestižnější třídě MotoGP. Karel Abraham, který v ní startuje už pátým rokem po sobě, aktuálně řeší budoucnost a podle německého webu speedweek.com se přesune do světového šampionátu superbiků, kde bude hájit barvy týmu Milwaukee Yamaha. Jisté to však není, variant je několik včetně setrvání v MotoGP.„Variant je více a momentálně budoucnost intenzivně řešíme. Brzy by mělo být jasno,“ uvedl Karel Abraham, který víkendový závod MS v Austrálii ze zdravotních důvodů vynechal a nepojede ani tento týden v Malajsii. „Máme možnost v MotoGP zůstat, záleží ale na tom, s jakou technikou,“ řekl. S tou letošní ještě v mistrovství světa nebodoval i kvůli zdravotnímu stavu, který ho omezuje. Poslední měsíce absolvoval s nedoléčenou nohou.

Německý motoristický web poukázal na to, že tým českého závodníka Cardion AB Motoracing nebude v příští sezoně v mistrovství světa silničních motocyklů startovat a promotér seriálu navíc preferuje týmy s dvěma jezdci, což však není pravda. Brňané by s přihláškou do MotoGP neměli problém. Pravdou ale bude, že AB Motoracing nemá zájem o přechod do superbiků.

Pokud by se Abraham domluvil na spolupráci s týmem Milwaukee Yamaha, byl by kolegou Australana Joshe Brookese, který letos ovládl britský superbikový šampionát. O tom, že by Abraham zamířil do superbiků, se již v minulosti spekulovalo. Pětadvacetiletý Čech je vedle toho kandidátem na testovacího jezdce výrobce KTM, který chce v roce 2017 vstoupit do MotoGP.

 

Témata:  sportmotorismusmotogpabraham