Rychlík Kornfeil. V kvalifikaci v Sepangu zajel pátý čas

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil v kvalifikaci na Velkou cenou Malajsie pátý. Lépe si v letošní sezoně vedl jen v květnu v Le Mans, kde si vyjel čtvrtou pozici na startu, kterou pak proměnil v šesté místo v závodě.

Na okruhu v Sepangu, kde má člen malajského týmu Drive M7 SIC možnost testovat mimo sezonu, zaostal o 334 tisícin sekundy za nejrychlejším jezdcem kvalifikace Italem Niccolem Antonellim. Další český jezdec Karel Hanika byl čtrnáctý.

Kornfeil má dobrou příležitost vylepšit pátou příčku z Grand Prix Austrálie z minulého týdne. V kvalifikaci porazil o sedm tisícin Brita Dannyho Kenta, který si může v neděli zajistit titul mistra světa. Stačí mu k tomu dojet nejhůře pátý.

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 2:12,653, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,047, 3. Oliveira (Portug./KTM) -0,240, ...5. Kornfeil -0,334, 14. Hanika (oba ČR/KTM) -0,988.
Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 2:06,383, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,127, 3. Rins (Šp./Kalex) -0,454.
MotoGP: 1. Pedrosa 1:59,053, 2. M. Márquez (oba Šp./Honda) -0,409, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,673.