10. prosince 2015 • 18:10

Rossi stáhl odvolání proti trestným bodům za kontakt s Márquezem

Autor: ,
Valentino Rossi stáhl odvolání k Arbitrážnímu soudu
TOP VIDEA
VIDEOBLOG: Slavia se nemusí hroutit, Vukadinovič ještě může Zlínu pomoct VIDEOBLOG: Slavia se nemusí hroutit, Vukadinovič ještě může Zlínu pomoct
Australian Open: Plíšková zničila Rusku, tleskal jí i přítel Hrdlička Australian Open: Plíšková zničila Rusku, tleskal jí i přítel Hrdlička
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklový závodník Valentino Rossi stáhl odvolání k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) proti trestným bodům, které dostal za kontakt s Marcem Márquezem během říjnové Velké ceny Malajsie. Kvůli nim musel italský jezdec v poslední Grand Prix sezony ve Valencii startovat z posledního místa a prakticky tak přišel o šanci na titul mistra světa."Pan Rossi nás informoval, že si nepřeje pokračovat v odvolacím procesu," uvedl dnes CAS. Oficiálně tak skončila aféra, jež výrazně ovlivnila závěr letošního šampionátu MotoGP.

Rossi krátce před Grand Prix Valencie žádal, aby CAS jeho trest "zmrazil" až do projednání řádného odvolání, což by mu umožnilo startovat do závodu z místa, které by si vybojoval v kvalifikaci.

Slavný Ital však neuspěl a stíhací jízda z poslední pozice mu stačila pouze na čtvrtou příčku. Titul mu díky svému vítězství sebral španělský kolega z Yamahy Jorge Lorenzo.

Témata:  sportmotorismusmarquez