Kornfeil začal MS Moto3 desátým místěm, v MotoGP vládl Lorenzo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil zahájil mistrovství světa Moto3 desátým místem ve Velké ceně Kataru. V premiérovém startu na hondě po přechodu z KTM zaznamenal druhý nejlepší vstup do šampionátu. Víc bodů získal při prvním startu v sezoně jen před dvěma lety, kdy byl na stejném okruhu v Losailu šestý. Druhý český účastník nejslabší motocyklové třídy Karel Hanika od startu zaostával a skončil třicátý.

Závod pod umělým osvětlením vyhrál v těsném finiši vedoucí sedmičlenné skupiny Ital Niccoló Antonelli o sedm tisícin sekundy před Jihoafričanem Bradem Binderem a dalším italským jezdcem Francescem Bagnaiou.

Kornfeil po startu ze 16. místa téměř neustále bojoval na bodovaných místech na počátku druhé desítky pořadí, cílem projel se ztrátou 11 sekund na vítěze. Vloni v Kataru nebodoval, v závěru sezony ale vybojoval i dvě medailová umístění a celkově obsadil dvanácté místo.

"Dnešní výsledek je dobrý, zejména po nepodařené kvalifikaci. V zahřívacím tréninku jsme udělali pár důležitých změn, za které moc děkuji týmu. Za desáté místo se rozhodně nemusíme stydět," uvedl Kornfeil na svém facebookovém profilu.

Španěl Jorge Lorenzo zahájil obhajobu titulu v královské třídě MotoGP vítězstvím. Cílem projel s dvousekundovým náskokem před Italem Andreou Doviziosem, který si zopakoval druhé místo z loňska.

Lorenzo vylepšil čtvrtou příčku z minulého ročníku a navázal na své katarské triumfy z let 2012 a 2013. Třetí skončil Španěl Marc Márquez, který o pouhou desetinu sekundy připravil o stupně vítězů obhájce prvenství Itala Valentina Rossiho.

V Moto2 oslavil po třech třetích místech v katarské Grand Prix premiérové vítězství Švýcar Thomas Lüthi. Mistr světa z roku 2005 v nejslabší kubatuře vyhrál o téměř deset sekund před Španělem Luisem Salomem.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu: