Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. června 2016 • 11:10

Hanika končí v MS. Není šance na zlepšení, zní ze stáje

TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

Motocyklový jezdec Karel Hanika končí v týmu Platinum Bay Real Estate a příští týden se tak již nepostaví na start osmého závodu mistrovství světa. V nejslabší třídě Moto3 jej nahradí zkušený Brit Danny Webb. Tým to oznámil v tiskové zprávě.

Dvacetiletý Hanika ve své třetí sezoně v MS ještě nebodoval. Vedení týmu navíc poukázalo na fakt, že se brněnský rodák nesžil s motocyklem Mahindra. "Situace se ukázala neperspektivní, není šance na zlepšení s ohledem na budoucnost v mistrovství světa," uvedli zástupci týmu, do kterého Hanika přišel před sezonou.

Český jezdec v předešlých dvou letech obsadil shodně osmnácté místo v konečném hodnocení MS, když získal 44 a 43 bodů. Letos byl nejlépe dvacátý v Mugellu. Po Hanikově vynuceném konci tak v šampionátu pokračuje už jen jediný Čech - Jakub Kornfeil, který také startuje v Moto3.

Haniku nahradí pětadvacetiletý Webb, který má na svém kontě sto startů v MS v nejslabší třídě. Nejlépe byl celkově desátý v roce 2010, před třemi lety ale v šampionátu skončil a v zimě se jako testovací jezdec podílel na vývoji motocyklu Mahindra.