a dozvíte se vše jako první.
10. září 2016 • 15:05

Skvělý Kornfeil! V San Marinu mu utelka první řada jen o 28 tisícin

Jakub Kornfeil při Velké ceně Británie
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu San Marina čtvrté místo a v neděli se tak na startu třídy Moto3 postaví do druhé řady. Od té první ho dělilo 28 tisícin sekundy, o které byl rychlejší Ital Nicolo Bulega. Zvítězil vedoucí muž šampionátu Brad Binder z Jihoafrické republiky.

Čtvrtý v kvalifikaci byl letos Kornfeil i ve Velké ceně Ameriky. V dubnovém závodu v Austinu pak dojel jedenáctý.

Kornfeil si v Misanu pochvaluje, jak se týmu už od prvního tréninku daří. "První řada někdy přináší velký stres z velkých očekávání, takže čtvrté místo je dobrým stavebním kamenem pro závod," uvedl český jezdec v oficiálním prohlášení.

"Během kvalifikace jsem se cítil naprosto v pohodě, máme potřebnou rychlost a co je důležité, ještě nejsme na úplné hraně. Teď musíme hlavně zůstat nohama na zemi a pořádně se koncentrovat na zítřejší závod. Ten končí až šachovnicí, takže do té doby makáme naplno," dodal.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:
Moto3:
1. B. Binder (JAR/KTM) 1:42,398, 2. Bastianini (It./Honda) -0,150, 3. Bulega (It./KTM) -0,233, 4. Kornfeil (ČR/Honda) -0,261.

MotoGP:
1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,868, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,348, 3. M. Viňales (Šp./Suzuki) -0,513.