13. června 2015 • 21:09

Martin Prokop kvůli unikajícímu oleji odstoupil z Italské rallye

Autor:
Martin Prokop z Italské rallye odstoupil
TOP VIDEA
ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Prokop Italskou rallye kvůli technickým problémům nedokončí. Český jezdec, který ve čtvrtek na Sardinii vyhrál zahajovací rychlostní zkoušku a po úvodní etapě byl osmý, odstoupil kvůli unikajícímu oleji v průběhu druhé etapy a v určeném limitu se jeho týmu nepodařilo auto opravit. Za třetím vítězstvím v soutěži v řadě míří úřadující mistr světa Francouz Sébastien Ogier.Prokopovy potíže s Fordem Fiesta začaly ve 13. rychlostní zkoušce. "Měli jsme dvojitý defekt a nyní máme problém s tlakem oleje," napsal na facebooku. Do následné erzety pak ještě odstartoval, ale na trati musel zastavit. Vůz se poté snažil v tříhodinové lhůtě opravit. "Je konec! Rally Sardinie pro nás končí, Fiona nelze opravit," uznal později porážku.

Po 17. měřeném úseku vystřídal překvapivého lídra Novozélanďana Haydena Paddona s vozem Hyundai v čele závodu obhájce titulu Ogier s volkswagenem a přenocuje s více než dvouminutovým náskokem. Hayden po "hodinách" a problémech s převodovkou je druhý, na devátou příčku si polepšil tovární jezdec Škody Jan Kopecký.

Šestý závod šampionátu zakončí nedělní čtyři erzety.

Výsledky.

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:54:43,9,
2. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:13,6,
3. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -3:25,6,
4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -3:57,0,
5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -5:15,5,
6. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -8:08,6, .
..9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -15:30,8.

Témata:  sport, motorismus, prokop