+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. října 2015 • 16:24

Trněný vyhrál Rallye Klatovy, favorizovaný Pech do cíle nedojel

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC se stal vítězem Rallye Klatovy, závěrečného závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Trněný využil toho, že na startu chyběl již jistý šampion Jan Kopecký, i faktu, ze hlavní favorit Václav Pech urazil kolo a do cíle nedojel.Trněný se do čela soutěže, která v kalendáři na poslední chvíli nahradila zrušenou Rallye Příbram a byla netradičně jen jednodenní, dostal až v poslední rychlostní zkoušce. Po šesté ze sedmi erzet totiž ze závodu odstoupil do té doby vedoucí Jan Dohnal, kterého zastavily technické problémy.

Dohnal dokázal od začátku držet krok i s Pechem. Ve třetí erzetě se dostal do čela a postupně zvyšoval náskok na Trněného a před odstoupením i na Pecha. Před závěrečným měřeným úsekem vedl Dohnal před Trněným o více než půl minuty. Pilot vozu Ford Focus WRC však na start závěrečné erzety nedojel.

Druhé místo za Trněným nakonec s odstupem sedmnácti sekund obsadil Roman Odložilík, třetí byl Jan Černý. Klatovské výsledky však nic nezměnily na tom, že za Kopeckým skončil v konečném hodnocení MČR Pech a třetí je Pavel Valoušek.

Rallye Klatovy:

1. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) 45:27,9, 2. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -17,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -31,2, 4. J. Sýkora, Palivec (Ford Fiesta R5) -37,5, 5. Cvrček, Novák (Škoda Octavia WRC) -48,3, 6. M. Vlček, Žáková (Škoda Fabia S2000) -1:03,3.

 Klasická verze
Mobilní verze