a dozvíte se vše jako první.
15. listopadu 2015 • 14:19

Ogier opět zakončil sezonu výhrou, Prokop dojel dvacátý

Ogier si dojel pro osmé vítězství v sezoně.
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Francouzský pilot Volkswagenu Sébastien Ogier vyhrál stejně jako v minulých dvou letech Britskou rallye a třetím rokem po sobě tak korunoval triumfem ve Walesu zisk titulu. Martin Prokop obsadil na rozbahněných tratích po nedokončené druhé etapě dvacáté místo.

Jednatřicetiletý Ogier si dojel pro osmé vítězství v sezoně a 32. v kariéře s pohodlným náskokem 26 sekund před Britem Krisem Meekem s citroënem. Třetí skončil s odstupem 36,2 sekundy Ogierův norský kolega z týmu Andreas Mikkelsen.

"OK, vítězství je nejlepší způsob, jak zakončit sezonu, ale dnes není důvod něco slavit," řekl Ogier s narážkou na páteční teroristické útoky v Paříži, jež si vyžádaly 129 životů.

Prokop se dnes do rallye vrátil poté, co po srážce s Novozélanďanem Haydenem Paddonem v sobotu odstoupil. Jeho mechanikům se přes noc podařilo poničenou fiestu spravit a jediný pravidelný český účastník MS se se sezonou rozloučil dvacátým místem.