Švédskou rallye vyhrál mistr světa Ogier, překvapil druhý Paddon

Sebastien Ogier si letí pro třetí výhru na Švédské rallye v kariéře
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru

Francouz Sébastien Ogier z týmu Volkswagen vyhrál potřetí v kariéře letos zkrácenou Švédskou rallye a zvítězil i v druhé soutěži mistrovství světa v této sezoně. Úřadující šampion měl po dvanácti z původních 21 rychlostních zkoušek půlminutový náskok před překvapením soutěže Haydenem Paddonem z Nového Zélandu.

Švédská rallye bývá tradičně jedinou plně sněhovou soutěží v kalendáři MS, nicméně letos se museli organizátoři potýkat s mimořádně teplým počasím. Kvůli chybějícímu sněhu a ledu hrozilo soutěži zrušení, rallye se však uskutečnila, byť v okleštěné podobě.

Ogier s Volkswagenem ovládl i druhou rallye sezonyOgier s Volkswagenem ovládl i druhou rallye sezony

"Organizátoři odvedli úžasnou práci a nakonec to byl skvělý víkend," uvedl trojnásobný mistr světa Ogier, jenž přitom před začátkem rallye vyzýval k jejímu zrušení. "Dvě vítězství ze dvou rallye je skvělý vstup do sezony," dodal dvaatřicetiletý Francouz, jenž v lednu ovládl úvodní soutěž v Monte Carlu.

Ogier ve Švédsku zajel nejrychlejší čas v šesti testech včetně dnešní power stage, jež byla jedinou z původně čtyř rychlostních zkoušek ve třetí etapě. Za Paddonem z týmu Huyndai, který se dostal na stupně vítězů podruhé v kariéře, skončil třetí nejlepší severský závodník Mads Östberg. Norský jezdec s fordem ztratil na Ogiera 55,6 sekundy.

Ve Švédsku stejně jako v Monte Carlu chyběl český jezdec Martin Prokop, který se po lednové účasti na Rallye Dakar do seriálu MS zapojí v březnu v Mexiku.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 1:59:47,4, 2. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -29,8, 3. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -55,6, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./VW Polo-R) -1:10,8, 5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -1:50,7, 6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:24,0.