Paddon překvapil! Vyhrál v Argentině před favoritem Ogierem

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Novozélanďan Hayden Paddon s vozem Hyundai poprvé vyhrál závod mistrovství světa v rallye. V Argentině zvítězil o 14 sekund před trojnásobným mistrem světa Sébastienem Ogierem z Francie. Třetí skončil další jezdec Volkswagenu Andreas Mikkelsen z Norska.

Devětadvacetiletý Paddon byl v MS dosud dvakrát druhý, a to vloni v Itálii a letos ve Švédsku. V Argentině se posunul do čela po sobotní havárii vedoucího Fina Jariho-Mattiho Latvaly a před nedělní trojicí rychlostních zkoušek vedl o půl minuty.

Z jeho náskoku sice po potížích s převodovkou a Ogierově útoku zbyly před posledním měřeným testem jen necelé tři vteřiny, finále ale Paddon zvládl a závěrečnou erzetu s přehledem vyhrál.

"Nemůžu tomu uvěřit. Dal jsem do té erzety úplně všechno. Velké díky všem, zejména těm, co mě sledují doma na Novém Zélandu. Na tuto erzetu jsem se chystal tři týdny. Byla úzká a klikatá a opravdu mi neseděla. Nemyslel jsem si, že máme šanci. S tímhle autem toho vyhrajeme ještě hodně," citoval vítěze web rally-base.com.

Ogier se tak znovu premiérového titulu v Argentině nedočkal, přesto vede průběžné pořadí MS s náskokem 39 bodů. Paddon se vyšvihl z pátého na druhé místo.

Po 12 závodech šampionátu zároveň skončila vítězná série továrního týmu Volkswagenu. Naposledy jeho piloti nevystoupili na nejvyšší stupeň právě před rokem v Argentině, tehdy byl nejrychlejší Brit Kris Meeke s citroënem.

Výsledky:

1. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20 WRC) 3:40:52,9, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo WRC) -14,3, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo WRC) -1:05,2, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -1:17,1, 5. Östberg, Flöne (Nor./Ford Fiesta WRC) -4:56,7, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20 WRC) -9:29,5.