+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. dubna 2016 • 18:42

Ostrá premiéra pro Štajfa. Na Rallye Šumava debutuje se Škodou R5

Autor:
Úvodní podnik letošní sezony Rallye Šumava startuje v pátek (foto archiv)
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po letech v Subaru vyměnil stroj a s novou Škodou R5 vyhlásil ambiciózní cíle. „Je to lákavé pokračování mé kariéry,“ řekl Vojtěch Štajf, sní o umístění v top 5 a v pátek stejně jako jeho tým Racing 21 zažije závodní premiéru. V Rallye Šumava bude jedním z osmi závodníků, který se s tímto prototypem škodovky představí.Těší se. Je to pro něj nová motivace. Nová výzva.

„Původně se jednalo o myšlenku pouze jednorázového startu s vozem kategorie R5. Jediný závod však pro mě nebyl tou pravou sportovní výzvou. Zúčastnit se soubojů v absolutním pořadí domácího mistrovství je lákavým pokračováním mé jezdecké kariéry,“ přiznal jíž před startem sezony Vojtěch Štajf.

A tak do sezony 2016 přišel s ambiciózním plánem. Spolu s miliardářem Karlem Janečkem založil tým Racing 21 a hodlá bojovat o umístění v top 5. „Věřím, že i díky mému spolujezdci Františku Rajnohovi se oba nového úkolu zhostíme se ctí a špičková technika v podobě vozu Škoda Fabia R5 nám to trochu usnadní,“ uvedl Štajf.

Páteční start Rallye Šumava, úvodního podniku letošní sezony tak pro něj bude novým začátkem. Spolu s ním se navíc s podobným strojem představí dalších sedm jezdců. Včetně úřadujícího šampiona a pilota továrního týmu Jana Kopeckého.

„Pro Vojtu to třeba bude první závod s tímhle autem, takže to bude mít trochu složitější,“ přiznal Kopecký a hodnotil i dál: „Rozhodně však nesmíme podcenit Pavla Valouška, který už vloni jel s tím dvojlitrem pěkně a letos s R5 byl třetí v Maďarsku. Bude rozjetý a jsem rád, že ti kluci tady jsou. Snad ta skupina, která bude bojovat o ty nejvyšší příčky, bude početná,“ dodal Kopecký.

1080p 720p 480p 360p 240p
Video týmu Racing 21 před startem Rallye Šumava

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze