30. dubna 2016 • 10:29

Štajf začal na Šumavě obezřetně: Stále se učíme, říká

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Opatrně a s respektem. Tak začala Rallye Šumava pro tým Klokočka Škoda Czech National Team ve složení Vojtěch Štajf – František Rajnoha. Ta vstoupila do své premiérové soutěže s nový vozem Škoda Fabia R5 dvanáctým místem z úvodního dne. Rallye Šumava pokračuje dalšími sedmi zkouškami dnes. Vítěz bude znám po 17. hodině.Se startovním číslem 11 vyrazila posádka zeleno-šedé Fabie R5 nejprve vstříc legendárnímu čínovskému okruhu, aby následně Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou absolvovali servis v Janovicích nad Úhlavou a čekaly je ještě čtyři rychlostní zkoušky v okolí Klatov.

Po prvním dni se Štajf s Rajnohou na Fabii R5 umístili na celkově 12. místě.

Racing 21 na Rallye Šumava 2016: Den první

„Kromě první vložky kde jsme se na okruhu málem srazili s Honzou Jelínkem, který se tam přetočil, tak jinak žádná krize nebyla. Jedeme, a to auto je strašně moc přede mnou, takže se s tím musím učit. Myslím, že ty časy nejsou zas tak hrozný,” řekl Štajf.

„V sobotu zkusíme přidat, ale zase v rámci možností, abychom to udrželi na trati. Bude to asi chvíli trvat, než se s tím nějak naučím, ale moc se mi to líbí, užíváme si to. Jediný co nám vadí, že oproti Subaru je v tom autě o hodně méně místa, takže tam s tím trošičku bojujeme, protože jsme byli zvyklí, že jsme si dali helmy a bundy a všechno za sebe, zatímco tady je to takový stísněný,” vypráví a dodává: „Každopádně auto funguje perfektně je celé a v sobotu do toho jdeme znova. Tohle učení je docela příjemná záležitost.“