+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
1. července 2016 • 09:00

Bude bojovat na krev! Kopecký pojede Bohemku jako Upír z Feratu

TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plánuje prodloužit svou neporazitelnost v domácích podnicích na číslo devět a stejně jako v těch dosavadních závodech… pojede na krev! Letošní Rallye Bohemia však Jan Kopecký zpestří startem v černé Fabii R5 coby v novodobém designu slavného horroru Upíra z Feratu, který bude slavit 35. rok od vzniku. „Pro fanoušky je to jedinečný motiv k fotografování,“ těší se Kopecký.Svým rivalům už možná pije krev. Od chvíle, co dostal vloni na jaře do ruky novou Škodu Fabii R5 je na českých tratích neporazitelný a svou bilanci bude chtít prodloužit Jan Kopecký i tento víkend.

Před domácími fanoušky u fabriky škodovky v Mladé Boleslavi navíc vyrukuje místo do Rallye Bohemia tradiční zelenobílé mašiny s černou bestií. Ve stylu slavného horroru Upír z Feratu, který letos slaví 35 let.

„Těšíme se na vrchol českého domácího mistrovství! Rallye Bohemia má pro značku Škoda vždy mimořádný význam, protože se koná přímo před branami sídla naší značky v Mladé Boleslavi. Po vítězném hattricku v prvních třech soutěžích sezóny chceme v úspěšné sérii pokračovat a nabídnout zaměstnancům značky Škoda i četným fanouškům zajímavou show,“ řekl šéf továrního týmu Michal Hrabánek.

1080p 720p 480p 360p 240p
Jan Kopecký se chystá na Ralley Bohemia

Kopecký bude na osmi rychlostních zkouškách v délce 153,28 km favorit. Vezme-li se totiž v potaz i minulý rok, útočí už na deváté vítězství v řadě.  Jeho soutěžní speciál s pohonem všech kol má navíc připomínat vzhled legendárního vozu Škoda 110 Super Sport (Ferat), který díky hororu Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. Černý prototyp supermobilu tehdy navrhl český umělec Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus.

35 let po vzniku hororového sci-fi snímku Upír z Feratu nyní slaví Škoda černým vozem Fabia R5 toto jubileum a ve Škoda Muzeu bude možné v době kolem konání Rally Bohemia obdivovat nejúspěšnější soutěžní speciál i vůz Škoda 110 Super Sport (Ferat).

„Je to super akce. Myslím, že naše černá Škoda Fabia R5 bude pro fanoušky jedinečný motiv k fotografování. Pro nás je ale nejdůležitější, abychom na Rallye Bohemia byli stejně úspěšní jako dosud a abychom dále posílili své vedení v českém mistrovství. Cílem je čtvrté vítězství v sezóně,“ řekl pak Jan Kopecký.

Svou premiéru v českém mistrovství si s podporou továrního týmu Škody odbude na Rallye Bohemia i německý mladík Fabian Kreim. Pojede s vozem Fabia R5, který poskytl tým české rallyové legendy Romana Kresty.

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze