a dozvíte se vše jako první.
21. srpna 2016 • 13:53

Rallye v Německu ovládl šampion Ogier, vrátil se na vítěznou vlnu

Německou rallye ovládl Ogier a tým Volkswagenu mohl slavit
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

Německou rallye vyhrál úřadující mistr světa Francouz Sébastien Ogier a po šesti závodech se dočkal vítězství. I když sezonu začal skvěle, od třetího podniku v Mexiku chyběl na nejvyšším stupni. Dočkal se až na asfaltových silnicích v okolí Trevíru, díky čemuž se přiblížil čtvrtému titulu. Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport skončil devátý, v hodnocení kategorie WRC2 byl druhý.

"Vyhrávání už mi chybělo a dost jsem se načekal," přiznal Ogier, dvaatřicetiletý favorit za volantem Volkswagenu. "Je to skvělý výsledek i s ohledem na vývoj šampionátu. Byla to vzrušující bitva s Andreasem (Mikkelsenem), Thierrym (Neuvillem) a Danim (Sordem). Musel jsem hodně tlačit na pilu, abych je porazil," dodal.

Ogier se dostal do čela v sobotní druhé etapě, kterou poznamenala nehoda a zranění jeho krajanů Stéphana Lefebvrea a Gabina Moreaua. Do dnešních závěrečných čtyř erzet vstupoval s více než půlminutovým náskokem, z nějž v cíli zbylo 20 sekund.

Stříbrnou pozici dnes ztratil Ogierův norský kolega Andreas Mikkelsen a dojel až čtvrtý. Souboj o stříbro mezi piloty Hyundaie vyhrál Španěl Dani Sordo před Belgičanem Thierrym Neuvillem.

Po deváté z 13 soutěží vede Ogier pořadí MS o 59 bodů před Mikkelsenem. Po zrušené rallye v Číně kvůli následkům záplav se další pojede až na konci září na Korsice.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 18 rychlostních zkouškách):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:00:26,7, 2. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -20,3, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -20,4, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -27,2, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:34,8, 6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Foesta RS) -4:21,2, ...9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:44,2.

Průběžné pořadí MS (po 9 ze 13 závodů): 1. Ogier 169 b., 2. Mikkelsen 110, 3. Paddon 94, 4. Neuville 94, 5. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R) 89, 6. Sordo 86, ...14. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 12, 22. Kopecký 3.