Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. června 2007 • 00:00

Indy 500 - dámská jízda

Vyhrál "Paní Juddová", v bouři závodily rockerka, jahodová královna a inženýrka INDIANAPOLIS/PRAHA - Bouřka jej předčasně ukončila, manželka ukradla všechnu slávu prvnímu v cíli, rockerka se málem stala první vítězkou závodu a inženýrka zničila vůz. Takový byl minulý víkend slavný automobilový závod 500 mil Indianapolis. Ve znamení žen. Vítěz Dario Franchitti jakoby během závodu, v jeho průběhu i po něm neexistoval. Všechna sláva totiž patřila jeho manželce, herečce Ashley Juddové. Ta ukázala, že v sobě má geny hollywoodských hvězd a magnet na pozornost okolí. Během tréninků a před startem se procházela zákulisím v elegantních róbách a nikdy nezaváhala, když bylo potřeba zapózovat fotografům. Když se na okruh snesla průtrž mračen, v tenoučkých letních šatech, které už neskrývaly vůbec nic z jejich půvabů, emocionálně fandila. O pozornost nouzi rozhodně neměla. Déšť závod předčasně ukončil už po 166 z plánovaných dvou set kol, a když v cíli běžela manželovi vlepit pusu, málem se ve zmatku nechala přejet. "Vyhrál Paní Juddová," ironizovaly pak celou situaci noviny. Ti, kdo přišli za burácením motorů, víc pozornosti věnovali třem ženám ve startovním poli. Víc jich nikdy v historii na oválu Brickyard nejelo. Nejlepší byla Danica Patricková. Část závodu vedla a její šance na historicky první vítězství ženy vůbec nebyla utopií. Držela se i na druhém a třetím místě a anály závodu ženu na "bedně" také neznají. Nakonec ale Američanka skončila osmá. "Před startem jsem se nechala zatáhnout do debat o tom, že bych mohla vyhrát. Sakra, zakřikla jsem to. Už nikdy víc si takhle nebudu pouštět pusu na špacír," vztekala se v cíli. "Ale jedno vám řeknu, já tu jednou vyhraju," nedalo jí to. Pětadvacetiletá Patricková, která v roce 2005 dojela čtvrtá, je duší rockerka - miluje zpěvačku Alanis Morissette a kapelu Queen a netají se tím, že jestli něco nemůže, tak je to country. "A neumím se bavit s lidmi, kteří se mě ptají na závodění a přitom pochybují, že jezdit umím," přiznává. Druhou hvězdou v poli byla Sarah Fisherová, která bez větších zaváhání dojela na 18. místě. Sedmadvacetiletá jezdkyně žije v Indianapolisu a k motorům ji přivedl už jako malou otec, který jezdil závody dragsterů. Je pověstná tím, že v den závodu jí jen jahody. Nejhůř dopadla Venezuelanka Milka Dunnová. Po havárii skončila pětatřicetiletá jezdkyně, jinak námořní inženýrka, už v 66. kole. Na svoji premiéru v Indy 500 nebude ráda vzpomínat. Foto popis| HEREČKA Ashley Juddová během závodu přitahovala víc pozornosti než její vítězný manžel. Foto popis| JAHODOVÁ KRÁLOVNA rockerka a inženýrka. Sarah Fisherová, Dani- Danica Patricková a Milka ca Dunová, víc žen nikdy závod 500 mil IndianaIndianapolis najednou nejelo. polis Foto autor| Foto na straně: ČTK, Reuters, AP