3. června 2007 • 00:00

Pešek po pádu v italské GP přišel o vedení v MS

Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Český jezdec Lukáš Pešek upadl v poslední zatáčce dnešní Velké ceny Itálie a přišel o vedení v mistrovství světa silničních motocyklů v kubatuře do 125 ccm. Šestý závod sezony vyhrál Španěl Hector Faubel na aprilii, který se zároveň probojoval do čela průběžné klasifikace, Pešek je třetí se ztrátou jedenácti bodů.

Český jezdec Lukáš Pešek upadl v poslední zatáčce dnešní Velké ceny Itálie a přišel o vedení v mistrovství světa silničních motocyklů v kubatuře do 125 ccm. Šestý závod sezony vyhrál Španěl Hector Faubel na aprilii, který se zároveň probojoval do čela průběžné klasifikace, Pešek je třetí se ztrátou jedenácti bodů. Jednadvacetiletý český závodník odstartoval do šestého dílu seriálu v Mugellu z osmého místa, což pro něj byla nejhorší výchozí pozice od loňské Velké ceny Turecka, kdy v kvalifikaci obsadil desáté místo. Jezdec stáje Valsir Seedorf Derbi se pak bez větších komplikací posunoval pořadím, ale sedm kol před koncem po jednom ze soubojů vyjel z trati a ztratil kontakt s početnou vedoucí skupinou. Pešek pak úspěšně doháněl ztrátu riskantní jízdou, ale v poslední zatáčce závěrečného kola dostal smyk zadního kola a upadl. Na cílové rovince Faubel ve strhujícím finiši proťal čáru těsně před krajanem Sergiem Gadeou, který vyrážel do závodu až z dvacátého místa a od triumfu jej dělily dvě setiny sekundy. Třetí příčku obsadil Ital Simone Corsi, čtvrtý projel cílem v bezprostředním závěsu Maďar Gábor Talmacsi, který se posunul v klasifikaci před Peška o čtyři body. Výsledky: Do 125 ccm: 1. Faubel 40:14,164, 2. Gadea (oba Šp./Aprilia) -0,020, 3. Corsi (It./Aprilia) -0,066, 4. Talmacsi (Maď./Aprilia) -0,134, 5. Kojama (Jap./KTM) -1,662, 6. Pasini (It./Aprilia) -1,691, 7. Cortese (Něm./Aprilia) -1,813, 8. Smith (Brit./Honda) -2,959, 9. Espargaro (Šp./Aprilia) -17,495, 10. Zanetti (It./Aprilia) -18,277, ...Pešek (ČR/Derbi) nedokončil. Průbežné pořadí (po 6 z 17 závodů): 1. Faubel 102 bodů, 2. Talmacsi 95, 3. Pešek 91, 4. Corsi 71, 5. Gadea 66, 6. Espargaro 46.