14. září 2007 • 00:00

Mclareny byly nejrychlejší ve Spa

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Monoposty McLarenu prokázaly na okruhu v belgickém Spa, že jsou momentálně nejlepší v seriálu F1. První trénink před Velkou cenou Belgie vyhrál Fernando Alonso před Lewisem Hamiltonem.

Piloty McLarenu neotřásla tvrdá sankce za špionážní aféru pro jejich tým a oba dnes kralovali tréninku před Velkou cenou Belgie formule 1. Nejrychlejší byl na okruhu ve Spa španělský mistr světa Fernando Alonso před britským kolegou Lewisem Hamiltonem, jenž má v čele pořadí mistrovství světa před Alonsem tři body náskoku. Španěl byl rychlejší o desetinu sekundy. Další dvě místa patřila jezdcům Ferrari, jimž čtvrteční verdikt Světové rady motoristického sportu prakticky s předstihem zajistil Pohár konstruktérů. Třetí skončil v součtu obou tréninkových jízd Brazilec Felipe Massa před nejrychlejším mužem dopoledních jízd Finem Kimim Räikkönenem. Grand Prix ve Spa je čtrnáctým závodem sedmnáctidílného šampionátu, sobotní kvalifikace začne ve 14:00.

Výsledky: 1. trénink: 1. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:47,339, 2. Hamilton (Brit./ McLaren) 1:47,881, 3. Alonso (Šp./McLaren) 1:47,994, 4. Heidfeld (Něm./ BMW) 1:48,052, 5. Rosberg (Něm./Williams) 1:48,372, 6. Kubica (Pol./BMW) 1:48,605. 2. trénink: 1. Alonso 1:46,654, 2. Hamilton 1:46,765, 3. Massa (Braz./Ferrari) 1:46,953, 4. Räikkönen 1:47,166, 5. Trulli (It./Toyota) 1:47,491, 6. R. Schumacher (Něm./Toyota) 1:47,946.