a dozvíte se vše jako první.
16. září 2007 • 00:00

Räikkönen vyhrál ve Spa potřetí za sebou

Kimi Räikkönen
TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata
SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen

Finský pilot Kimi Räikkönen zvítězil potřetí za sebou ve Velké ceně Belgie, která se vrátila do mistrovství světa formule 1 po roční pauze.

Finský pilot Kimi Räikkönen zvítězil potřetí za sebou ve Velké ceně Belgie, která se vrátila do mistrovství světa formule 1 po roční pauze. Úspěch stáje Ferrari korunoval druhým místem Brazilec Felipe Massa a italský tým díky třetímu doublu v sezoně získal v předstihu Pohár konstruktérů, z kterého byl ve čtvrtek kvůli špionážní aféře vyloučen suverénně vedoucí McLaren. Jeho piloti dnes dojeli za oběma ferrari. Třetí skončil světový šampion Španěl Fernando Alonso, který opět snížil náskok svého kolegy Lewise Hamiltona v čele seriálu. Britský nováček prohrál s Alonsem ve třetí Grand Prix po sobě a vede tři závody před koncem sezony jen o dva body. Díky dnešnímu úspěchu však začíná opět významně promlouvat do boje o titul mezi jednotlivci Räikkönen, který na Hamiltona ztrácí 13 bodů. Teoretickou naději stát se poprvé v kariéře šampionem má i čtvrtý Massa, jenž zaostává o 20 bodů. Hned úvod dnešního závodu přidal další kamínek do mozaiky příběhů o nevraživosti mezi oběma hvězdami McLarenu, které startovaly ze druhé řady za rudými vozy z Maranella. Při výjezdu z první zatáčky Alonso donutil svým manévrem k výletu mimo trať Hamiltona, který přesto udržel čtvrté místo. Po startu byly karty rozdány a Räikkönen si bezpečně dojel pro třináctý triumf v kariéře s náskokem 4,695 sekundy. Čtvrtým vítězstvím v sezoně vyrovnal bilanci dosud nejúspěšnějšího sběratele prvních míst v tomto roce Alonsa. Španěl projel cílem o téměř deset sekund za Massou. Ve Spa skončila evropská část mistrovství světa, další závod bude hostit 30. září trať v japonském Fudži, kam se formule 1 vrací po třiceti letech. Výsledky: 1. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:20:39,066 (prům. rychlost: 229,266 km/h), 2. Massa (Braz./Ferrari) -4,695, 3. Alonso (Šp./McLaren) -14,343, 4. Hamilton (Brit./McLaren) -23,615, 5. Heidfeld (Něm./BMW Sauber) -51,800, 6. Rosberg (Něm./Williams) -1:16,800, 7. Webber (Austr./Red Bull) -1:20,600, 8. Kovalainen (Fin./Renault) -1:25,106, 9. Kubica (Pol./BMW Sauber) -1:25,661, 10. Schumacher (Něm./Toyota) -1:28,574. Stav MS (po 14 ze 17 závodů): 1. Hamilton 97 bodů, 2. Alonso 95, 3. Räikkönen 84, 4. Massa 77, 5. Heidfeld 56, 6. Kubica 33, 7. Kovalainen 22, 8. Fisichella (It./Renault) 17, 9. Rosberg 15, 10. Wurz (Rak./Williams) 13. Pohár konstruktérů: 1. Ferrari 161, 2. BMW-Sauber 90, 3. Renault 39, 4. Williams 28, 5. Red Bull 18, 6. Toyota 12.