+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. května 2016 • 09:03

Paráda! Freestyle motokrosař Podmol se opět představí na X-Games v USA

Autor:
Nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol se začátkem června představí opět na prestižních X-Games v americkém Austinu.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol se začátkem června představí opět na prestižních X-Games v americkém Austinu. Soutěžit bude v disciplíně Moto X Step Up, tedy ve skoku do výšky. Mistr světa z roku 2010 by se mohl představit i v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci neodrážejí dopředu, ale do vedlejšího dopadiště. Zde je nominovaný jako první náhradník."Ve Step Upu se budu snažit bojovat o zlato, minimálně o podium," uvedl Podmol, který v minulém roce v této disciplíně skončil druhý poté, co přeskočil laťku ve výšce 33 stop, tedy 10,058 metru.

X-Games se v Austinu uskuteční od 2. do 5. června a skok do výšky patří mezi nejsledovanější závody. "Je to díky své jednoduchosti. Ve Step Upu nerozhodují rozhodčí, žádná politika... Je tam prostě laťka a kdo ji přeskočí v největší výšce, ten zvítězí," vysvětlil Podmol, který v této disciplíně zvítězil v roce 2013 v Mnichově. Před třemi lety byly X-Games výjimečně čtyřdílné.

V současné době se Podmol na X-Games připravuje doma na zahradě, kde na kopci skáče do vzduchu. "Skáče se až do výšky 12 metrů. Trénink je utrpení, protože po dopadech cítíte otřesy v celém těle," vylíčil Podmol, podle něhož bude největším favoritem americký motokrosař Ronnie Renner, který vyhrál poslední dva ročníky a celkem má ve sbírce sedm triumfů na X-Games v této disciplíně.

Olympiády extrémních sportů se zúčastňují nejlepší jezdci z celého světa z freestyle motokrosu, skateboardingu, BMX nebo rallye. Přímé přenosy sledují fanoušci ve více než 200 zemí celého světa, v Česku bude závody vysílat Nova Sport.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze