Lacko zvládl předjížděcí manévr a po dvou výhrách vládne tahačům

Autor: rjm
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Neuvěřitelnou jízdu předvedl v sobotu český pilot Adam Lacko, který získal pole position a následně dvě výhry v závodech ME tahačů. Díky tomu se v italském Misanu dostal do vedení šampionátu s náskokem 3 bodů.

V první jízdě vyhrál pilot týmu Buggyra Racing způsobem start cíl. Jediný, kdo si dělal chutě na vítězství, byl v prvních třech zatáčkách Němec René Reinert. Lacko ale jasně ukázal, komu patří okruh ležící na italském pobřeží.

Plný počet bodů vynesl Lacka do průběžného vedení pořadí šampionátu, které potvrdil vítězstvím ve druhé sobotní jízdě. Do té startoval sice až z osmé pozice, ale na konci čtvrtého kola už byl opět v čele.

„Největší radost mám z předjetí Jochena Hahna, který se tam kočkoval s Kissem, a já je předjel oba najednou. Pak už to bylo jen o kontrolování situace,“ uvedl spokojeně Adam Lacko.

Další cenné zkušenosti si ze soboty odváží nováček týmu Jiří Forman. Toho v první jízdě připravil o lepší výsledek střet s dalším českým účastníkem Františkem Vojtíškem. „Je to těžké. Neměl jsem tu tolik času jako v Rakousku, abych se s okruhem sžil. Navíc chování auta se v průběhu závodu mění a na to neumím ještě včas reagovat, tak abych byl konstantní. Proto jsem z obou výsledků v top ten spokojený,“ uvedl Jirka, který týmu pomohl k vítězství v poháru konstruktérů.

Výsledky závodů ME tahačů – Misano - Cup Race 1: 1. Lacko (Česko/Buggyra) 12 kol, 2. Reinert (Německo/MAN) +4,978s, 3. Hahn (Německo/MAN) +8,941s, 10. Forman (Česko/Buggyra) + 51,247s, DNF. Vojtíšek (Česko/MAN). Cup Race 2: 1. Lacko (Česko/Buggyra) 12 kol, 2. Hahn (Německo/MAN) +6,865s, 3. Halm (Německo/MAN) +11,248s, 10. Forman (Česko/Buggyra) +35,147s, 11. Vojtíšek (Česko/MAN) +38,728s. Průběžné pořadí ME - jezdci: 1. Adam Lacko 72, 2. Jochen Hahn 69, 3. René Reinert 48, 4. Gerd Körber 37, 5. Anthony Janiec 35, 10. Jiří Forman 16, 14. František Vojtíšek 11. Průběžné pořadí ME - pohár konstruktérů: 1. Reinert Adventure 125, 2. Buggyra Racing 103, 3. Lion Truck Racing 78, 4. WOW! 43, 5. Tankpool 24 Racing 36