+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. června 2016 • 18:55

Buggyra byla nejlepší také v Číně! Vršecký s Tatrou dvakrát vyhrál

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odcestovali do Číny a nevěděli, co přesně čekat. Čtveřice českých pilotů China Buggyra Racing ale nezklamala. Naopak! V úvodním podniku čínského truckového šampionátu, který se odehrál na okruhu v Čcheng-tu, vybojoval David Vršecký dvě vítězství. Zásluhu na tom má také nový stroj Tatra Phoenix. Na stupně vítězů se dostal i Adam Lacko.Na okruhu v Čcheng-tu pršelo, o to těžší vše bylo. „Museli jsme udělat změny v nastavení podvozku. Evidentně se nám to podařilo a vyhráli jsme první závod. Do druhé jízdy se otáčelo pořadí, takže start z desáté příčky nebyl úplně ideální výchozí pozicí. I tak jsem s Phoenixem dokázal dojet těsně před týmovým kolegou na první pozici a všichni z týmu máme velkou radost,“ komentoval úspěšné čínské tažení Vršecký.

S náročnými povětrnostními podmínkami si poradil i Lacko, který skončil na celkovém třetím místě. „Myslím, že je to fantastická reklama pro Českou republiku. Šampionát je hodně vyrovnaný a s Davidem jsme ukázali, že my kluci z Evropy něco umíme a určitě se tady neztratíme,“ usmíval se Lacko.

Naprázdno nevyšel ani Miroslav Forman, jenž si na stupních vítězů převzal trofej za třetí místo v poháru konstruktérů. „Určitě to bylo hodně zajímavé. Když trať začala usychat, tlačil jsem se na stupně vítězů, ale můj plán přerušil zesilující déšť. Na mokru jsem jel s tahačem vlastně poprvé, takže jsem spokojený,“ uvedl Forman, který skončil pátý a sedmý.

Po ne zcela vydařené kvalifikaci se do nejlepší desítky probojoval v obou závodech i čtvrtý český pilot Michal Matějovský. „Já jsem si užíval především atmosféru. Kolem trati se sešlo hodně fanoušků, kteří obdivovali silná monstra. V neděli to bylo o něco lepší sedmé a deváté místo určitě beru. S týmem jsem už projednal nějaké úpravy pro příští závod, takže věřím, že to bude lepší,“ poznamenal Matějovský.

Čeští závodníci se v Číně ukázali v parádní formě a sbírali úspěchy.
Čeští závodníci se v Číně ukázali v parádní formě a sbírali úspěchy.

Témata:  sport, truck, buggyra, Čína
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze