+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. července 2017 • 21:15

Petr Pilát ovládl úvodní závod mistrovství republiky ve freestyle motokrosu

Autor:
Freestyle motokros, veleskoky na trampolíně, jezdci na BMX nebo vystoupení parkouru. To slibuje 12. ročník „Pilníkova pozdního odpoledne,“ které se uskuteční v 8. července.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v sezoně SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v sezoně
Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petr Pilát vyhrál úvodní závod mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. Ve svém tréninkovém areálu v Čerčanech na Benešovsku v rámci tradiční akce „Pilníkovo pozdní odpoledne“ těsně porazil Filipa Podmola. Na třetím místě skončil Matěj Česák. Druhý závod mistrovství republiky se uskuteční v září v Poříčí nad Sázavou.Závodu se účastnilo třináct jezdců, tři z nich dorazili z Polska. Každý musel předvést dva triky, z nichž se hodnotil ten nejlepší. Petr Pilát s Filipem Podmolem dostali od porotců stejný počet bodů, o vítězi rozhodla čistota dopadu. Pilát se do salta rozjel s nohama na jedné straně motocyklu, Filip Podmol zase předvedl „třistašedestáku“.

„Podmol měl perfektní trik, provedl ho skvěle. Pilát ale udělal více kombinací, navíc z triku odjel naprosto čistě. A to rozhodlo,“ hodnotil Petr Kuchař, jeden z porotců.

Pilát závod zároveň organizoval. „Bylo to velice náročné, protože poprvé za dvanáct ročníků Pilníkova pozdního odpoledne začalo pršet, program se tak protáhl. Odpočíval jsem vždycky ve chvíli, když jsem byl na motorce a předváděl triky. Ve finále jsem dal mé dva nejoblíbenější a vyšlo to,“ hodnotil Pilát, který obhajuje loňské vítězství freestyle motokrosového šampionátu.

Filip Podmol si chtěl závod hlavně užít. „Nemyslel jsem na rivalitu, důležité bylo se předvést divákům. Určitě bych chtěl ale domácí titul vyhrát,“ dodal Podmol, jehož starší bratr Libor Podmol se závodu nezúčastnil, protože se připravuje na X-Games. Druhý závod se uskuteční v září v Poříčí nad Sázavou.

Mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu: 1. Petr Pilát 26 b., 2. Filip Podmol 26-, 3. Matěj Česák 24, 4. Marcin Lukaszczyk (Pol.) 23, 5. František Máca 19-, 6. Rafał Biały (Pol.) 15-.

 Klasická verze
Mobilní verze