+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. září 2017 • 19:44

Náskok je zpět! Lacko napravil sobotní nezdar, na bedně byl i Vršecký

Autor:
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Adam Lacko v druhé části soutěžního víkendu napravil sobotní nezdar a po dnešním vítězství a čtvrtém místě dál vede s převahou mistrovství Evropy tahačů. V závěrečné rozjížďce v Belgii obsadil druhé místo jeho kolega z týmu Buggyra David Vršecký.Lacko opět vyhrál kvalifikaci, ale zatímco v sobotu jej nejprve zradila technika a ani v dalším startu nedokázal porazit největšího soupeře Jochena Hahna, dnes německého pilota dvakrát nechal za sebou. Před zbývajícími dvěma závody vede šampionát o 53 bodů.

"Dnes jsem si dal obzvlášť záležet, aby se mi první zatáčka podařila, a vyšlo to. Mám obrovskou radost, hlavně z toho, že vše fungovalo na jedničku," radoval se Lacko po vítězné jízdě.

V té následující jej od bronzu dělila desetina sekundy. "Na cílové rovince jsem jel už vedle Kisse, ale nepodařilo se mi útok dotáhnout do pódiového konce. Jinak opět jsme stáhli nějaké body, co jsme včera Hahnovi darovali, a nakonec odjíždíme celkem spokojeni," doplnil Lacko.

Po závěrečné jízdě byl spokojený i Vršecký, který na základě předchozího sedmého místa odstartoval do závodu z první řady. "Mám obrovskou radost. Snažil jsem se jet opatrně, protože trať byla kluzká a bylo to na hraně. Svůj cíl jsem zde splnil," řekl Vršecký.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Heusden-Zolderu (Belgie):

3. jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 23:53,358, 2. Hahn (Něm./Iveco) -3,896, 3. Albacete (Šp./MAN) -6,720, ...7. Vršecký (ČR/Buggyra) -20,805.

4. jízda: 1. Kursim (Něm./Mercedes) 24:51,434, 2. Vršecký -8,467, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -9,754, 4. Lacko -9,923.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 311, 2. Hahn 258, 3. Kiss 246, ...8. Vršecký 95, 22. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.

 Klasická verze
Mobilní verze