+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. listopadu 2008 • 12:20

Brno vypadlo z termínového kalendáře

Autor:
Mikko Hirvonen
TOP VIDEA
TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po devíti letech vypadl z termínového kalendáře mezinárodního mistrovství FIA GT pro příští sezonu závod na Masarykově okruhu v Brně. Důvody jsou ekonomické.Brno nahradí v zářijovém termínu nový portugalský okruh v Algarve. Vedle Brna nejsou z letošních pořadatelů v seriálu ani italská Monza a francouzské Nogaro.

"Finanční nároky promotérů tohoto seriálu rok od roku stoupají a naše možnosti jsou omezené," řekl ČTK sportovní ředitel automotodromu v Brně Miroslav Bartoš. "Naděje na získání závodu pochopitelně v budoucnu je, musely by se ale najít možnosti jak celou akci financovat. V posledních letech návštěvnost tohoto seriálu nestoupala," dodal Bartoš.

Naproti tomu do programu automobilových závodů na příští sezonu v Brně přibude začátkem září seriál Ferrari Challenge.

Mistrovství FIA GT začne v březnu na dosud neurčeném okruhu, devítidílný seriál vyvrcholí 22. listopadu v argentinském San Luis.

Témata:  sport, motorismus, brnoKlasická verze
Mobilní verze