Beneš na ME automobilů do vrchu čtvrtý

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český závodník Miloš Beneš s vozem Ralt RT 23 obsadil čtvrté místo v absolutní klasifikaci osmého dílu seriálu mistrovství Evropy automobilů do vrchu na slovenské Babě.

Prvenství vybojoval Ital Fausto Bormolini s vozem Reynard, další český jezdec Otakar Krámský obsadil šesté místo.Právě prvních šest jezdců nabídlo vzácně vyrovnaný závod, neboť Krámského dělilo od vítězného Bormoliniho v součtu dvou jízd pouze 3,173 sekundy.

Po první jízdě byl Krámský dokonce druhý, v druhé jízdě se ale dopustil drobné chyby, po které ztratil více než dvě a půl sekundy.Osmý dnes dojel Milan Svoboda, který si vede z českých jezdců nejlépe v průběžném pořadí. V tom mu zatím patří páté místo.

Ve skupině A zvítězil Václav Janík s vozem Mitsubishi Lancer EVO VIII a upevnil si vedení v průběžné klasifikaci mistrovství Evropy v kategorii I cestovních vozů. Ve skupině N skončil Jiří Voves s vozem Subaru Impreza druhý za vítězným Slovákem Petrem Jureňou.