28. dubna 2016 • 11:48

Němci chtějí v Riu trumfnout české holínky. Britové nosí miniplavky

Autor:
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Setkání nejlepších sportovců, ale také špičková módní přehlídka. Taková bude letní olympiáda v Riu, která vypukne už na začátku srpna. Velké země u příležitosti odpočítávání posledních 100 dní do začátku očekávané akce ukázaly kolekce, ve kterých vyšlou své reprezentanty do bojů o medaile.Velká Británie

Britskou kolekci má na svědomí známá návrhářka Stella McCartneyová, dcera legendárního hudebníka Paula McCartneyho. Největší pozornost vzbudily upnuté a minimalistické dresy pro atlety a skokany do vody. „Všechny oči budou upřeny na britské sportovce. Ale ze špatných důvodů,“ zhodnotil přílišnou odvážnost

Německo

Nejvýraznější boty na olympiádě? Na minulé olympiádě v Londýně jednoznačně české holínky. Tentokrát jsou zatím nejvýraznějším počinem německé boty – černé s lesklým lemováním a tkaničkami v barvách německé vlajky. Jde o prvek, který na představení kolekce v Düsseldorfu zaujal jednoznačně nejvíc.

Boty z olympijské sady si vyzkoušeli také paralympici
Boty z olympijské sady si vyzkoušeli také paralympici

Rusko

Při představení ruských úborů se vznášela v Moskvě nejistota: oblečou tradiční kombinaci červené, modré a bílé také atleti? Kvůli dopingovému skandálu to tak zatím nevypadá. A tak novinářům pózovali bývalí gymnasté, trenér volejbalové reprezentace nebo hokejové legenda Pavel Bure.

Jižní Korea

Korejští sportovci budou nosit v Riu speciální oblečení, jež je má ochránit před nákazou virem zika, který přenášejí převážně komáři. Právě repelentem proti komárům má být tréninková a volnočasová kolekce napuštěna, navíc bude mít dlouhé rukávy a nohavice. Korejský olympijský výbor při představení oblečení uvedl, že kvůli striktním regulím nemohl upravit i dresy. Sportovci však během soutěží budou moci používat sprej odpuzující komáry.