+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Květoslav Šimek
17. července 2016 • 17:35

Štěpánek pojede na Hry s Rosolem: Jsem rád, že můj olympijský sen žije

TOP VIDEA
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po omluvě Tomáše Berdycha z olympijských her se mu v první moment zbořil svět. Radek Štěpánek věřil, že spolu mohou zaútočit na medaili. Po bleskové domluvě s týmem i mezinárodní federací na Hry pojede s Lukášem Rosolem. Místo Jiřího Veselého, který s ním měl hrát původně. "Vypadalo to, že můj sen o olympiádě se rozplynul," líčil Štěpánek. Veselý však o Rio nepřijde, bojovat o medaile bude ve dvouhře.  "Posledních dvacet čtyři jsem toho doopravdy mnoho nenaspal. Jsem strašně rád, že se sen nerozplynul, že všichni zainteresovaní odvedli kus práce a dopadlo  to a já můžu se lvíčkem na prsou odjet na olympiádu. Mám z toho straně velkou radost. A obrovskou úlevu.

Rozhodnutí Berdycha překvapilo, vy jste měl indicie, že by k tomu mohlo dojít?
"Neměl jsem, zprávu jsem vzal na vědomí a podle toho se odvíjelo posledních dvacet čtyři hodin. Dál bych se k tomu nevracel. Chci si užít radost, že na olympiádu jedu, spadlo ze mě obrovské břemeno. Protože jsem tomu obětoval posledních šest měsíců boje o co nejlepší ranking. Užívám si radost."

Obavy z viru zika nemáte?
"Kdybych je měl, tak tam nejedu. Myslím, že je to nafouknuté. I po debatách s docentem Kolářem o to obavy nemám. Kdyby byla hrozba, tak nás tam nepustí. Já na to nahlížím jen jedním směrem - jedu reprezentovat českou vlajku na olympijské hry. Můj dětský sen, rvát se za českého lva. A to je jediný důvod, proč tam jedu."

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze