+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. července 2016 • 20:05

Obhájkyně bronzu upřímně před Riem: Budu veslovat sračkami pro Ameriku

Autor:
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

V přívalu zpráv o nepovedených a nedokončených přípravách na olympiádu v Riu de Janeiru vybočilo prohlášení americká veslařky Megan Kalmoeové. Obhájkyně bronzu v závodech čtyřek bez kormidelníka si stýská nad tím, že si všichni zoufají nad kvalitou vody na olympijských sportovištích. „Moje prosba pro všechny, které kvalita vody zajímá, je: Přestaňte a nesnažte se nám zničit olympiádu,“ apeluje v prohlášení na svém blogu, které si získalo celosvětovou pozornost.Jak připomněl deník New York Times, brazilská vláda před sedmi lety slíbila, že do začátku olympijských her zbaví znečištění moře a slavné pláže města Rio de Janeiro. Pár dní před zahájením olympiády se ale záliv Guanabara dál topí v odpadcích a do moře proudí splašky. Ekologové a vědci dokonce tvrdí, že voda u břehů Ria de Janeiro je ještě špinavější, než se doposud myslelo a sportovcům hrozí nemoci.

Kalmoeová, která plánuje po konci olympiády ukončit kariéru, však štvou neustálé otázky médií, které na toto téma dostává. „Nerozumím tomu. Víme, že s kvalitou vody jsou problémy a budou tam zdravotní rizika a proto musíme být ostražití. Skvělí. Pojďme dál,“ nabádá dvaatřicetiletá veslařka.

Účastnice třech předchozích olympiád nechápe, že se tolik upozorňuje na problémy v pořadatelských městech. „Zdá se mi, že se všechna média snaží poškodit hostitelské město, MOV a olympiádu jako takovou v humbuku před hrami,“ nechápe rozebírání nedostatků spojených s pořádáním největší sportovní akce.

Podobné úvahy podle ní zbytečně zostuzují obyčejné brazilské lidi, kteří se podílí na olympijských přípravách. „V určitý moment je to ostudné,“ je přesvědčená Kalmoeová.

V nejemotivnější části svého prohlášení apelovala na Američany, aby se spojili při podpoře svých reprezentantů. „Řeknu vám to jasně: Budu veslovat sračkami pro tebe, Ameriko. Udělám to ráda a s hrdostí, protože se nebojím o naší posádku v Riu,“ vzkázala všem svým fanouškům.

Ve vodě v Riu plavou odpadky, je tam prý cítit i benzín
Ve vodě v Riu plavou odpadky, je tam prý cítit i benzín

Více o LOH Rio 2016 čtěte ZDE>>>

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze