+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
6. srpna 2016 • 05:38

Krpálkova nervozita i Prskavcovo mravenčení. Jak Češi prožívali zahájení

TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RIA | Na sílu svých paží bude během olympiády spoléhat. Nést tudíž českou vlajku pro něj nebylo tak těžké. Ale ta zodpovědnost a čest. „Bylo to pro mě velmi emotivní,“ přiznal judista Lukáš Krpálek po zahajovacím ceremoniálu OH v Riu de Janeiro poté, co dovedl českou výpravu do aplaudujícího stadionu Maracaná jako 186. zemi v pořadí.Je flegmatik, ale teď nebyl příliš v klidu. Nést českou vlajku a přivést olympioniky do narvaného stadionu Maracaná... to se projevilo i na takovém kliďasovi jako je Lukáš Krpálek.

„Trošičku nervózní jsem byl, protože jsem nevěděl, jak to udělat, aby se mi vlajka nezamotala. Ale dostal jsem ji o trošku dřív, vyzkoušel si to a pak už to bylo v pohodě,“ přiznal český judista.

„Bylo to pro mě emotivní a měl jsem hroznou radost, že jsem ji mohl nést. Když jsem přicházel na stadion a viděl ten dav, a jak vyhlašovali naši zemi, bylo to něco nádherného,“ netajil se Krpálek.

Na druhou stranu s určitými věcmi neměl jako takřka stokilový silák problém. Jako třeba vlajku unést. „Čekal jsem, že bude těžší. Mohl jsem ji pak nést jednou rukou a  druhou mávat na lidi,“ smál se judista, který dovedl Česko na stadion jako 186. zemi v pořadí.

„Užil jsem si to hodně. Jediné blbé jen bylo, že jsme čekali čtyři, pět hodin, než jsme se dostali ven. Ale určitě to za to stálo a jsem za to hodně rád,“ dodal Krpálek.

Lukáš Krpálek vede českou výpravu při slavnostním zahájení olympiády v brazilském Riu
Lukáš Krpálek vede českou výpravu při slavnostním zahájení olympiády v brazilském Riu

CO ŘEKLI DALŠÍ ČEŠI

Klára Spilková: „Je to úžasné, zahájení jsem viděla vždycky jen v televizi a ještě jako malá. Když vidím, kolik tu je lidí, je to neskutečný. Je to taková oslava sportu, velká párty a moc si to užívám. Čekání trvalo dlouho, ale měli jsme štěstí, že jsme i seděli. Pak to trvalo ještě hodinu a půl než jsme se dostali na stadion, ale to jsou chvíle, které sbližují. Všichni se spolu baví a to je super.“

Jiří Prskavec: „Ještě nikdy neviděl takhle obrovský stadion. Na fotbal jsem nikdy nechodil a možná je to poprvé a naposledy, ale je to obrovský. Musím přiznat, že když jsme šli, přepadla mě maličko nervozita. Dlouho jsme stáli v tunelu, a když přicházela řada na nás, tak přišlo mravenčení. Paráda!“

SPECIÁL LOH Rio 2016: Kompletní program, výsledky, zpravodajství »

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze