+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Romana Barboříková
12. srpna 2016 • 05:40

VIDEO: Krpálka při oslavách zlata dojal pozdrav od manželky a syna

TOP VIDEA
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RIA | Zvolili si ho jako vlajkonoše a ve čtvrtek se za to sportovcům odvděčil judista Lukáš Krpálek zlatou olympijskou medailí. A také patřičnou oslavou v Českém domě v Riu de Janeiro. Při ní ho bouřlivě přivítali fanoušci v Riu, v parku na Lipně, ale především mu pozdrav poslala manželka Eva se synem Antonínem v náručí. To obrovského chlapa dojalo až k slzám.Luuukáááš Krpáleeek. Skandovali sportovci a další fandové při příjezdu čerstvého olympijského šampiona do Českého domu. Přiběhnul dolů ke vchodu a následoval tanec samby za zvuku bubnů. Ten si Krpálek užil pár minut a pak už směřoval špalírem na pódium. „Přivítejte olympijského vítěze,“ křičel moderátor. A dav bouřil.

Krpálek si to na pódiu užíval, poté vytáhnul z kapsy olympijskou medaili a ukázal ji obecenstvu. Přišly další velké ovace. A také skandování: Kdo neskáče, není Čech. Proto pětadvacetiletý sportovec začal děkovat svým fanouškům. „Chtěl bych hrozně moc poděkovat, protože bez této přízně bych to nedokázal. Důležité je, že jsem cítil podporu v době, kdy se dařilo, ale i když se úplně nedařilo. Hrozně moc jsem si přál vybojovat medaili a jsem rád, že to byla ta největší,“ rozplýval se.

Poté se na obrazovce v Českém domě rozběhnul finálový zápas a sám judista s jeho trenérem Petrem Lacinou ho komentovali. Krpálek popsal moment, kdy dostal zásah do obličeje a vyprávěl, že v první chvíli byl rád, že mu nevypadaly zuby.

Judista Lukáš Krpálek slaví v českém olympijském domě zisk zlaté medaile

Dojemným momentem už při samotném vyhlašování v hale bylo, když vytáhnul fotku kamaráda

Alexandra Jurečky, který v minulém roce tragicky zahynul při potápění. „Chtěl jsem ji vybojovat i pro něj. Než jsem jel na olympiádu, vyšel jsem na Lysou horu, jeho oblíbené místo, a slíbil jsem mu tam, že mu přivezu medaili,“ vyprávěl rodák z Jihlavy.

720p 480p 360p 240p
Takhle judista Krpálek oslavil v Českém domě zlatou medaili z Ria

Poté shlédnul video, jak fandili v olympijském parku na Lipně. Ovšem to nejdojemnější na něj pořád čekalo. Pozdrav z domova. Na obrazovce se objevil v peřince zavinutý jeho měsíční syn Antonín, kterého v náručí držela manželka Eva a vyprávěla, jak mu společně fandili, až se z toho Toník unavil a teď spí a těší se na tátu. Při tomto pozdravu bylo vidět, jak je stokilový borec na měkko a hrnou se mu do očí slzy.

Pak převzal ceny, načepoval si pivo, absolvoval povinné rozhovory a mohl jít slavit. Ale předem upozorňoval, že dlouho nevydrží. Celý den se pral, a tak bylo logické, že byl unavený.

Krpálek během oslav zlaté medaile z Ria vzpomínal na mrtvého kamaráda

Lukáš Krpálek s manželkou Evou a synem AntonínemLukáš Krpálek s manželkou Evou a synem Antonínem

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze