+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
TOP VIDEA
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RIA | Česko díky nim bude mít bronzovou medaili. To je jistota. Jenže taky bude jeden český pár, který bude smutnit ze čtvrtého místa. V nechtěné derby Andreji Hlaváčkové s Lucií Hradeckou proti Lucii Šafářové a Barboře Strýcové se změní dnešní duel tenisové ženské čtyřhry na OH v Riu. „Asi není nikdo z Čechů, kdo by si takovýto souboj přál,“ hlesla Hlaváčková.Zatímco Lucie ŠafářováBarborou Strýcovou neprošly do finále čtyřhry po prohře ve dvou setech s ruskou dvojicí Makarovová – Vesninová, Andrea Hradecká s Lucií Hradeckou utrpěly později večer proti Martině Hingisové a Timee Baczynské porážku po obzvlášť krutém průběhu.

Měly dva mečboly, jenže když při druhém trefila Hingisová Hlaváčkovou za stavu 7:5 a 5:4 a 40:30 do oka, a ta musela být takřka osm minut ošetřována, jejich zápas se zlomil. Nakonec skončil 7:5, 6:7 a 2:6.

Boj o bronz se tak změnil v něco, co nikdo v české výpravě nechtěl. V derby krajanek, po němž někdo bude zákonitě smutný a bramborový.

„Bude to dost krutý zápas. I vzhledem k tomu, co se nám stalo, že se musíme popasovat s takovouto prohrou a jít do toho. Ale přijely jsme si pro kov, který nemáme, tak holt to bude ten druhej. Snad ho vybojujeme, minimálně zůstane v Česku a někdo z nás bude bramborový. Je to tenis, je to sport a z toho se nestřílí,“ říkala Andrea Hlaváčková. Sama ale hned na to uznala: „Z českého týmu tu není tu nikdo, kdo by si tenhle souboj přál.“

To už dříve naznačila i Lucie Šafářová, která po odpolední prohře mezi novináři vzývala, aby se hlavně nic podobného nestalo: „Doufám jen, že holky svůj zápas vyhrají a nebude z toho to české derby,“ vzkázala tehdy. Jenže přání se jí nesplnilo.

A pikantní to bude i pro Hlaváčkovou se Strýcovou, které se obě znají z Plzně. „My jsme ovšem zvyklé z turnajů proti sobě nastupovat. Máme kamarádské vztahy, ale zase odsaď počaď. Pořád jsme soupeřky a v tenise je tohle dost složité,“ dodala Hlaváčková.

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze