+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. srpna 2016 • 21:00

Nejsmutnější vítěz z Ria se bránil slzám. Nechce zpátky do KLDR?

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na vítězných stupních se to většinou úsměvy jen hýří. Vítěz v přeskocích na OH v Rio de Janeiru ale zlatou medaili neslavil. Severekorejec Ri Se-kwang přišel na pódium zachmuřený, úsměv nevyloudil ani na společné fotografii se stříbrným a bronzovým medailistou. Na webu dailymail.co.uk ho proto vyhlásili nejsmutnějším vítězem Ria.Místo úsměvu zamračený výraz, který vypadal, jakoby olympionik zadržoval slzy. Zachmuřený přišel na stupínek vítězů OH v Riu Ri Se-kwang. Neradoval se, že v souboji sportovní gymnastiky porazil oba japonské gymnasty Abljazina a Širaie, ani že se stal teprve třetím gymnastou, který vybojoval zlatou medaili pro Severní Koreu.

"Byl jsem naplněn radostí, protože jsem si myslel, že dokážu přenést pocit z výhry na našeho vůdce," přesvědčoval sportovec v rozhovoru novináře. Přesto jeho výraz budil dojem, že se Se-kwang spíš každou chvíli rozbrečí, než usměje. V zákulisí se pak spekulovalo o tom, že se gymnastovi vůbec nechce zpět do Pchjongjangu, hlavního města Korejské lidově demokratické republiky. Svědci to tak také popsali na sociálních sítích.

Severokorejský gymnasta Ri Se-kwang v objetí s japonským gymnastou
Severokorejský gymnasta Ri Se-kwang v objetí s japonským gymnastou

Podobně smutnou dohru mělo už minulý týden finále ve vzpírání. V kategorii do 56 kilogramů skončil vzpěrač z KLDR Om Jon-Čol na druhém místě. Místo radosti ze stříbrné medaile se však omlouval zesnulému vůdci Kim Čong-Ilovi, že pro svou zem nevybojoval zlato.

Olympionici ze Severní Koreje zjistili hned na úvodu Her, že diktatuře z KLDR se nevyhnou ani v Riu. Oficiální sponzor OH Samsung totiž všem olympionikům rozdal nové telefony Galaxy S7 zdarma jako dárek.

Úředníci, kteří sportovce z KLDR do Brazílie doprovází, však svým olympionikům údajně telefony ihned zabavili. Prý z obavy, že by se pokusili kontaktovat s okolním světem. Sportovci mají také zakázáno navštívit jakoukoliv turistickou atrakci nebo se potkávat s jinými sportovci.

Poslední bod ale někteří z nich porušili a oslovili tím celý svět. Jako první takové gesto udělala severokorejská gymnastka Hong Un Jong, která si vyfotila selfie s jihokorejskou Lee Eun-ju. Podobné gesto udělal také sportovní střelec Kim Song Kuk (vyhrál bronzovou medaili), který veřejně pogratuloval vítězi z Jižní Koreje, potřásl mu rukou a na tiskové konferenci řekl, že by měli větší medaili, kdyby se obě země spojily.

Vše o LOH v Rio de Janeiru čtěte ZDE>>>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze