+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. srpna 2016 • 08:00

Chci být jako Ali a Pelé, svěřil se Bolt. Jeho čas ho ale nepotěšil

Autor: ,
TOP VIDEA
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten, kdo čekal překvapení, se nedočkal. Fenomenální Jamajčan Usain Bolt totiž vyhrál na třetích olympijských hrách za sebou sprinterský double. Po stovce triumfoval v Riu de Janeiro i na dvojnásobné trati a vybojoval svoji osmou zlatou olympijskou medaili. A ještě nemusí být konec! V Pekingu 2008 i Londýně 2012 přidal k oběma individuálním titulům i triumf ve štafetě a v Brazílii to stále může zopakovat.Bolt svoji nadvládu potvrdil suverénně, ve finále zvítězil v čase 19,78 a nikdo jiný se pod hranici 20 sekund nedostal. Při absenci Američana Justina Gatlina, který nepostoupil ze semifinále, skončil druhý Kanaďan Andre de Grasse (20,02) a přidal stříbro k bronzu ze stovky. Třetí doběhl Francouz Christophe Lemaitre (20,12).

"Z každého vítězství mám radost, ale chtěl jsem rychlejší čas," konstatoval Bolt, který ve finále zopakoval výkon ze semifinále a patří mu s ním třetí místo v letošních tabulkách. "Když jsem proběhl cílem, čas mě nepotěšil, ale jsem nadšený, že mám zlato, a to je to důležité. Podařilo se mi to, co jsem chtěl, to je skvělý pocit," řekl.

Devětadvacetiletý Bolt tak dál pokračuje v deptání konkurence. Kde se objeví, tam si bere jen to nejcennější. Od pořadatelů zlato, od soupeřů naději. To pro něj bylo samozřejmostí i v Riu.

"Co jiného mám udělat, abych dokázal, že jsem nejlepší? Snažím se dostat mezi úplnou špičku, mezi takové jako Mohammad Ali nebo Pelé," řekl atlet pro BBC.

I přes další vítězství byly ale některé jeho cílové grimasy spíše zamračené. Důvod byl jasný, Bolt chtěl překonat svůj vlastní světový rekord 19,19, který světu představil v roce 2009 v Berlíně.

To se nevydařilo, ale zakaboněný výraz vydržel jen chvíli. Bez úsměvu by to nebyl Bolt.

Usain Bolt si běží pro další zlato
Usain Bolt si běží pro další zlato

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte zde >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze