+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. srpna 2016 • 13:15

Od Prskavce po Kulhavého. GALERIE 10 českých medailí z Ria

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pánové a dámy, děkujeme! Deset cenných kovů - zlato, dvě stříbra a sedm bronzů - získali na olympijských hrách v Riu čeští sportovci. Dobrá bilance, ze které vyčnívá zlatý boj Lukáše Krpálka v turnaji judistů i bronzový hod oštěpařky Barbory Špotákové, která v sezoně laborovala se zlomenou nohou. V GALERII se podívejte na radost všech českých hrdinů v neděli skončené olympiády. Pro úplnost, zde je medailový přehled, tihle borci dosáhli v Riu na bednu. Jediné zlato pro Českou republiku vydřel Lukáš Krpálek, stříbro získali rychlostní kanoista Josef Dostál a biker Jaroslav Kulhavý. Bronz si v batůžku odvezli vodní slalomář Jiří Prskavec, skifař Ondřej Synek, tenistka Petra Kvitová, tenisové páry Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou a Lucie Hradecká s Radkem Štěpánkem, oštěpařka Barbora Špotáková a čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Dostál a Jan Štěrba.

Podívejte se ve velké GALERII na všechny české medailové úspěchy v Riu.

Vodní slalomář Jiří Prskavec získal pro ČR v Riu první olympijskou medailí
Vodní slalomář Jiří Prskavec získal pro ČR v Riu první olympijskou medailí

Mrzí pět čtvrtých míst

Český tým v medailové bilanci z olympiády figuruje až na 43. místě a Rio bylo pro českou výpravu podle medailové bilance nejhorší od her v roce 1932 v Los Angeles. Tehdy měl tým sedm členů. Deset medailí ale českého fanouška určitě neuráží.

A mohlo být i lépe, z pěti čtvrtých míst nebylo k dalším plackám daleko. Těsně pod bednou zůstala Zuzana Hejnová, tyčkař Jana Kudlička, sportovní střelec David Kostelecký, kanoista Vítězslav Gebas a deblistky Hradecká s Hlaváčkovou.

"Pravda, moc štěstí jsme v Riu neměli, ale vzhledem k situaci, v níž se český sport nachází, a k nejméně početné výpravě v samostatné historii, tak si myslím, že je to pořád dobré. Já z toho mám dobrý pocit," shrnul vystoupení českých sportovců v Brazílii předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Za čtyři roky v Tokiu třeba Češi zacinkají více. Třeba...

Vše o LOH v Riu 2016 čtěte zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze