12. března 2014 • 19:28

Sledge hokejisté porazili Koreu a budou bojovat o páté místo

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Čeští sledge hokejisté porazili ve čtvrtém utkání na paralympijském turnaji v Soči Koreu 2:0 a budou hrát o konečné páté místo. Mohou tak zopakovat umístění z předchozích her ve Vancouveru. Jejich posledním soupeřem bude v pátek Itálie, jež zdolala v prodloužení Švédsko 3:2.

I když byl dnes korejský tým aktivnější a častěji střílel, brankář Michal Vápenka kryl všech 19 pokusů a uhájil čisté konto. Naopak ze 12 střel českých sledge hokejistů skončily dvě v síti - poprvé z hokejky Jiřího Bergra v 19. minutě a podruhé se prosadil v závěrečné třetině rovněž obránce, sedmačtyřicetiletý Tomáš Kvoch.