a dozvíte se vše jako první.
10. září 2016 • 07:30

Cyklista Koblasa byl na paralympiádě šestý, Bouška skončil devátý

Cyklista Bouška byl na paralympiádě devátý
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

O zatím nejlepší výsledek českých sportovců na paralympiádě v Riu de Janeiro se postaral Ivo Koblasa. V cyklistické stíhačce na 3000 metrů obsadil 6. místo. Z trojice českých cyklistů v závodě na jeden kilometr s pevným startem si vedl nejlépe spastik Jiří Bouška, který obsadil deváté místo.

Šestinásobný mistr světa Bouška má v této disciplíně bronz z Atén a stříbro z Pekingu. Tomáš Kajnar skončil třináctý a Jiří Ježek šestnáctý. Ježek, který pevný kilometr vyhrál v Sydney a v Pekingu byl druhý, si po vážném zranění už naděje na další medaile nedělal. V Riu pojede ještě stíhačku, týmový sprint a dva silniční závody.

Právě o Koblasovi se hovoří jako o jeho možném nástupci. Třiadvacetiletý vnuk legendárního válečného pilota Emila Bočka měl už v roce 2012 v Londýně jen krůček k medaili. V posledních dvou letech přivezl stříbro a bronz z mistrovství světa v silničním závodě.