+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. dubna 2017 • 12:20

Korejská štafeta s pochodní pro ZOH 2018 začne v listopadu

Autor:
Štafeta s pochodní pro ZOH 2018 začne v listopadu
TOP VIDEA
NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu
Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry
VŠECHNA VIDEA ZDE

Štafeta s pochodní pro zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018 odstartuje v Koreji 1. listopadu. Než dorazí do olympijského města, kde budou hry 9. února zahájeny, absolvuje cestu se symbolickou délkou 2018 km po celé zemi.Olympijský oheň bude zapálen tradičně v řecké Olympii 24. října. První listopadový den, kdy bude zároveň zahájeno odpočítávání 100 dnů do startu her, vyběhne štafeta. Pochodeň navštíví v rukou 7500 nosičů 17 korejských provincií.

Identita posledního člena štafety, jenž při slavnostním zahájení ZOH zapálí olympijský oheň, nebyla zveřejněna. Podle agentury Reuters by však bylo velkým překvapením, kdyby to nebyla krasobruslařka Kim Ju-na.

Nyní šestadvacetiletá hvězda téměř sama zvedla popularitu zimních sportů v Koreji. Získala zlato na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 a po stříbru o čtyři roky později v Soči ukončila kariéru. Pochodeň s ohněm nesla už v letech 2006 a 2010.

Zimní hry v Pchjongčchangu příští rok odstartují olympijský cyklus v severovýchodní Asii. Následující OH totiž v roce 2020 uspořádá Tokio a ZOH v roce 2022 budou v Pekingu.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze