+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. června 2017 • 11:45

Při olympijských hrách v Koreji si lidé opět zasportují i v Česku

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě víc než půl roku zbývá do zahájení olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, už teď se ale příznivci zimních sportů můžou těšit na to, že si mnohé z těch olympijských budou moci sami vyzkoušet. Stejně jako při předchozích dvou Hrách se i nyní chystají v Česku olympijské parky, kde se bude sportovat a fandit českým reprezentantům, často společně se známými českými sportovci. Prvním z potvrzených míst je Ostrava.„Uplynulé dvě edice olympijských parků měly ohromný úspěch. V rámci premiéry navštívilo park Soči-Letná 400 tisíc lidí. Do Rio parků, které byly kromě Lipna také v Ostravě, Pardubicích a Plzni, přišel milion fanoušků, což je ohromující číslo a potvrzení, že lidem se propojení aktivního sportování a fandění zalíbilo. Proto na něj rádi navazujeme,“ prohlásil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

V parcích si budou moci příchozí vyzkoušet olympijské, ale i neolympijské sporty, což jim umožní vedle ČOV také jednotlivé sportovní svazy. Navíc budou lidem k dispozici stávající sportoviště, která ve svém regionu velmi dobře znají.

„Jsme rádi, že všechny oslovené sportovní svazy reagovaly na nabídku aktivně se zapojit do projektu olympijských parků kladně. Děti chtějí sportovat, tak jim opět dáme příležitost,“ řekl Kejval s tím, že po minulých OH měly sportovní kluby i díky parkům velký příliv zájemců o pohybové aktivity.

Parky, ať už budou v jakémkoliv městě a regionu, budou mít jednotnou podobu, na které se podílí akademický malíř Milan Jaroš. „Motiv Olympijských parků je založený na kombinaci tří základních prvků - obsahuje grafické ztvárnění stupňů vítězů, vizuál rychlobruslařského oválu a ztvárnění sjezdovek. Základními barvami jsou modrá a bílá, které doplňuje zlatá, barva vítězů,” řekl Jaroš.

Prvním známým místem, kde bude olympijský park fungovat, je Ostrava. Nepůjde však pouze o sportování ve městě, do projektu jsou zapojena i některá horská střediska v regionu. Centrem bude Ostravar Aréna, kterou doplní čtyři lyžařská střediska Moravskoslezského kraje: Kopřivná a Karlov pod Pradědem v Jeseníkách, Bílá a Mosty u Jablunkova v Beskydech.

„Bezprostředně po mimořádném úspěchu loňského letního Rio parku, který se převážně odehrával v centru města, jsme si s organizátory řekli, že by bylo fajn si takovou akci zopakovat hned při nadcházející zimní olympiádě. Jsem rád, že se tento náš záměr proměňuje v realitu. Zatímco vloni si desetitisíce obyvatel i návštěvníků města mohly vyzkoušet letní olympijské disciplíny, příští rok budeme mít možnost prověřit naše dovednosti u zimních olympijských sportů. Věříme ve stejný zájem a odezvu veřejnosti a určitě se potvrdí, že Ostrava sportem žije a takové akce zkrátka umí,“ říká primátor města Ostrava Tomáš Macura.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze