+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. listopadu 2008 • 13:23

Japonci se bojí Obamova Chicaga

Autor:
Obama se stal prvním černým prezidentem USA
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily
Valencia - Las Palmas: Cancelo se loučil s Valencií, Zaza mu dal sbohem pohlavkem Valencia - Las Palmas: Cancelo se loučil s Valencií, Zaza mu dal sbohem pohlavkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Japonští funkcionáři mají obavy, že zvolení Baracka Obamy prezidentem Spojených států amerických uškodí kandidatuře Tokia na pořádání olympijských her v roce 2016.Dalším kandidátským městem je totiž i Chicago, kde čerstvý vítěz prezidentských voleb dlouhá léta žije.

"Jsem zvědavý na to, jak členové Mezinárodního olympijského výboru zareagují, až se pan Obama objeví na prezentaci na podporu Chicaga," řekl japonským médiím šéf národního olympijského výboru Cunekazu Takeda. "Pan Obama je dobrý řečník a je velmi populární. To může být pro Japonsko problém," dodal člen vedení výboru Tomiaki Fukuda.

Soupeři Tokia, jež pořádalo v roce 1964 první olympijské hry v Asii, jsou vedle Chicaga také Madrid a Rio de Janeiro. Organizátor OH 2016 bude znám příští rok v říjnu na kongresu MOV v Kodani.

Témata:  sport, olympijské, Obama, tokyo

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze