+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. listopadu 2008 • 13:23

Japonci se bojí Obamova Chicaga

Autor:
Obama se stal prvním černým prezidentem USA
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 0:4. Souboj posledního s prvním rozhodl Silva SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 0:4. Souboj posledního s prvním rozhodl Silva
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Japonští funkcionáři mají obavy, že zvolení Baracka Obamy prezidentem Spojených států amerických uškodí kandidatuře Tokia na pořádání olympijských her v roce 2016.Dalším kandidátským městem je totiž i Chicago, kde čerstvý vítěz prezidentských voleb dlouhá léta žije.

"Jsem zvědavý na to, jak členové Mezinárodního olympijského výboru zareagují, až se pan Obama objeví na prezentaci na podporu Chicaga," řekl japonským médiím šéf národního olympijského výboru Cunekazu Takeda. "Pan Obama je dobrý řečník a je velmi populární. To může být pro Japonsko problém," dodal člen vedení výboru Tomiaki Fukuda.

Soupeři Tokia, jež pořádalo v roce 1964 první olympijské hry v Asii, jsou vedle Chicaga také Madrid a Rio de Janeiro. Organizátor OH 2016 bude znám příští rok v říjnu na kongresu MOV v Kodani.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, olympijské, Obama, tokyoKlasická verze
Mobilní verze