+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. listopadu 2008 • 10:40

Rogge: Přibude až sedm dopingů z OH

Autor:
jacques rogge
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident Mezinárodního olympijského výboru MOV Jacques Rogge se nechal v pátek slyšet, že očekává dalších sedm pozitivních dopingových případů z her v Pekingu.U příležitosti oslav stoletého výročí olympismu v Rakousku prohlásil, že by se konečné výsledky opakovaných testů měly objevit do šesti týdnů.

"Měli jsme 39 pozitivních testů před hrami, osm během nich a dalších sedm ještě může přijít," oznámil belgický funkcionář. "Doping ve sportu je jako zločin ve společnosti. Boj proti němu zůstává naší největší výzvou," připomněl Rogge.

V říjnu se MOV rozhodl znovu testovat odebrané krevní vzorky na přítomnost přípravku CERA, nové generace krevního dopingu. V laboratořích v Lausanne se zkoumá novým testovacím postupem také případné užití inzulínu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, olympijské, mov, rogge, dopingKlasická verze
Mobilní verze